10 книг для кращого розуміння історії України

Історія очима письменників

Трагічні події в Україні підштовхнули багатьох до вивчення історії та культури своєї країни. Для тих, хто хоче прочитати про різні періоди, через які пройшла наша держава, у відвертій розмові автора з читачем, а не зі шкільного підручника, ми підготували добірку з 10 книг українських авторів.

10 книг для кращого розуміння історії України

«Диво», Павло Загребельний

Роман про Київську Русь доби Ярослава Мудрого, який потрапив до списку ста найкращих творів української літератури за версією ПЕН-клубу. Центральним образом книги є дивовижна пам’ятка архітектури — Софія Київська. Саме вона сплела долі головних героїв.

«Чорна рада», Пантелеймон Куліш

Історичний роман-хроніка, який змальовує події Чорної ради 1663 року. У книзі переплітаються історична та любовна сюжетні лінії, реальні й вигадані персонажі. Пантелеймон Куліш майстерно зобразив соціальні суперечності та станову боротьбу в тогочасній Україні.

«Мазепа. Легендарний гетьман», Богдан Лепкий

Тим, кого цікавить період Руїни й гетьманування Івана Мазепи, радимо прочитати цей роман, який належить до української класики. Книга складається з двох частин: «Не вбивай» і «Батурин», події в яких описані з глибоким уболіванням за долю України.

«Хіба ревуть воли, як ясла повні», Панас Мирний

Монументальна селянська епопея, яку дехто міг залишити поза увагою в школі. У романі описано події середини ХІХ століття, кріпосництва та періоду реформи 1861 року. На цьому тлі постає калейдоскоп людських життів і доль.

«Вершники», Юрій Яновський

Унікальний роман у новелах про громадянську війну 1917-1921 років, яка прокотилася всією Україною та лишилася кривавою плямою в нашій історії.

«Марія», Улас Самчук

Перший в українській літературі твір про найболісніші сторінки нашої історії — насильницьку колективізацію та Голодомор. Автор зобразив трагедію однієї селянської родини, яка показує трагедію всієї нації та країни.

«Україна в огні», Олександр Довженко

Ще одна кривава сторінка історії України, яка почалася рано-вранці 22 червня 1941 року, коли відбувся напад німецької армії. У кіноповісті змальовано жаль і біль війни та пекучу ненависть до ворогів.

«Сад Гетсиманський», Іван Багряний

За біблійною легендою, Гетсиманський сад — місце передсмертних мук Ісуса Христа. Роман показує, які випробування були вимушені проходити люди у в’язницях НКВС за часів сталінських репресій.

«Тигролови», Іван Багряний

Пригодницький роман з автобіографічними елементами розповідає історію нащадка славного козацького роду Григорія Многогрішного, який ще не готовий мовчки скоритися долі.

«Чорне сонце», Василь Шкляр

Війна на сході України очима її захисника. Його переживання, відвага, думки щодо майбутнього України знайшли відбиток у цьому історичному романі.

Текст: Аліса Єрмоленко


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали