«Я намагаюся уникати спонтанних покупок і речей, які можна одягнути тільки на один вечір», — Соня Забуга

Головна редакторка ELLE Україна ділиться власним досвідом розумного споживання

Наприкінці літа в історичному центрі Києва відкрився простір українського resale бренда Odnataka, в якому представлені актуальні речі Balmain, Valentino, Christian Dior, Givenchy та інших світових марок першого ешелону майже за півціни. Odnataka спонукає жінок до свідомого споживання і водночас робить їх щасливішими: продавці реінвестують кошти і звільняють місце в своєму гардеробі, бренди завойовують нову аудиторію, а речі з дуже приємними цінниками потрапляють до нових власниць. Зазирнути до бутіка не з порожніми руками встигла вже і Соня Забуга. Користуючись нагодою, ми розпитали головну редакторку журналу ELLE Україна, яку річ і чому вона передала Odnataka, про яку спонтанну покупку досі не може забути і на що радить звертати особливу увагу під час шопінгу у форматі resale.

ELLE.UA: Чи були у вас дороговартісні покупки одягу, які так і не дочекалися свого часу?

Соня Забуга: У моєму гардеробі є речі, які я придбала під емоційним впливом. Якось під час відрядження я зазирнула до Міланського бутіка Alexander McQueen, де прийшла в повний захват від сукні-пальто з сезонної колекції. До нього треба було підібрати блузу, але мій бюджет того, на жаль, не дозволяв, тож я подумала, що вирішу цю проблему згодом. Мабуть, зайвим буде сказати, що з роками цього так і не сталося. Відтоді я взяла за правило так не вчиняти.

Речі, придбані за принципом «мені поки що немає з чим їх одягнути, але згодом я неодмінно підберу до них те, чого не вистачає» можуть потім роками висіти у вашому гардеробі, чекаючи на свою «ідеальну пару».

ELLE.UA: Чи легко ви прощаєтеся з речами, які довго провисіли у вашій шафі?

С.З.: Досить важко, і це насправді велика проблема. Навіть якщо я розумію, що за розміром або віком ця річ мені вже не підходить, все одно не можу із нею попрощатися.

Останнім часом намагаюся уникати спонтанних покупок і наразі не розглядаю формат речей, які можна одягнути тільки на один вечір. 

ELLE.UA: За яким принципом і куди ви їх розподіляєте?

С.З.: Зараз з’являються сервіси та платформи, які дозволяють віддавати речі на переробку або resale, що особисто я вважаю абсолютно правильним підходом у вирішенні цього питання.

Сьогодні філософія зваженого ставлення у виборі свого гардеробу є не просто даниною трендам, а свідомим вибором все більшої кількості людей.

Дуже сподіваюся, що невдовзі це спрацює на користь того, що суспільство врешті-решт сформує відповідне ставлення до таких важливих речей.

ELLE.UA: Яку річ ви передали в бутік Odnataka?

С.З.: Пальто D&G, яке придбала дуже давно. Воно належить до категорії тих речей, що я вкрай рідко одягала, а згодом «виросла із фасону». На мій погляд, воно ідеально підходить для формату resale, бо не тільки збереглося в гарному стані, але й належить до брендових речей. Впевнена, воно знайде свого покупця.

ELLE.UA: Що саме ви б радили купувати в resale? Які речі чи аксесуари, на вашу думку, ніколи не втратять актуальності?

С.З.: Думаю, resale є ідеальним для тих, хто полює за модними брендовими речами, проте досить чутливо ставиться до фінансового питання. Цей формат ідеально підходить для покупок аксесуарів, зокрема, поясів, платків, шалей та прикрас. Також я б радила звернути увагу на сукні, костюми та пальта.

ELLE.UA:  Чи вірите ви, що resale в найближчі 10 років витіснить швидку моду? 

С.З.: Якщо не витіснить, то принаймні стане набагато розповсюдженішим, ніж зараз. Конс’юмеризм із підвищеним коефіцієнтом, наслідком якого є, власне, таке явище як fast fashion, наразі стає швидше антитрендом, аніж мейнстрімом.

Саме тому такий формат як resale є цілком логічною відповіддю на швидкоплинні модні течії.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали