Володарка «Оскара» Алісія Вікандер про головну роль у «Гамбіті королеви» та повернення у велике кіно

В українських кінотеатрах фільм матиме прем’єру 13 червня 

Алісія Вікандер — шведська акторка, яка здобула визнання в Голлівуді. Вона засяяла ще 2012 року в  стрічці «Королівський роман», а потім отримала  «Оскара» за роль у культовому фільмі «Дівчина з Данії».

Згодом Алісія присвятила декілька років вихованню дитини. Для повернення у велике кіно акторка обрала історичний трилер «Гамбіт королеви», де її партнером на знімальному майданчику став Джуд Лоу. 

У фільмі Алісія зіграла Кетрін Парр. За сюжетом, її головна героїня залишалася регенткою Англії, допоки з війни не повернувся король Генріх VIII. Він переслідував кожного, хто міг завадити його абсолютній владі. Подругу Кетрін спалили на огнищі — тож і королева опинилася за крок до прірви. Заради майбутнього Кетрін вирішила грати в небезпечну гру.

Фільм показали в Каннах, а українську прем’єру історичного трилера запланували на 13 червня. Якою вийшла стрічка та чому її варто подивитися, Алісія Вікандер розповіла в інтерв’ю. 

Які ви маєте відчуття після повернення у велике кіно? 

Я радію, це завжди приємно та бентежно презентувати свою роботу перед великою авдиторією. Тим паче перший показ «Гамбіту королеви» пройшов на Каннському кінофестивалі. На хіднику я буквально опинилася з дому. Як ви знаєте, я кілька років не знімалася і навіть не виходила у світ. Залишити дитину вдома та знову «грати» голлівудську зірку було вкрай дивно та нервово.

Стрічка розповідає про Генріха VIII та його останню дружину. Що ви знали до знімань про цю королівську пару? 

Я дуже багато чула про Генріха VIII. Напевно, це найвідоміший король в Європі — тим паче у Великій Британії. Я бачила багато фільмів про нього, а ще більше — про Анну Болейн. Про Кетрін Парр я раніше знала лише те, що вона єдина змогла пережити цього тирана. 

Як ви готувалися для ролі? Наскільки глибоко вивчали епоху та свою героїню? 

Спочатку я прочитала однойменну книгу Елізабет Фрімантл, на якій заснований сценарій. Мене вразила історія — мене шокували те, що Кетрін Парр фактично забута. Про неї знають хіба що історики та фанати епохи Тюдорів. Але її життя дуже захопливе й трагічне. Саме вона зробила значний внесок у становлення та виховання Єлизавети I, яка змінила Англію та Європу ще більше, аніж її батько.

Звісно, після роману я прочитала інші книги про Кетрін та Тюдорів, а також мала кілька консультацій зі спеціалістами тієї епохи. Після цього моя героїня ожила та стала об`ємною. Для мене Кетрін — не персонажка з підручників. 

Джуд Лоу зіграв Генріха VIII. Чи правда, що заради ролі він пішов на кардинальні трансформації?

Джуд зробив неймовірну роботу — я впевнена, що на нього чекають номінації на нагороди. Король перед смертю дуже сильно змінився: він погладшав, а на його тілі з`явились численні виразки. Його стан дуже вплинув на його психіку. Тому й Джуд пішов на неймовірні перевтілення і годинами був у гримерів. Але його гра… Я не вірила своїм очам під час дублів — він повністю перевтілився. 

Це феміністична стрічка?

Це фільм про жінок, їхній стан, боротьбу, вибір та шлях. Ми розкриваємо жінок тієї епохи як самостійних фігур. Вони були в тіні, але ніколи не стояли осторонь подій при дворі. Кінострічка зриває маски з історичних персонажів, які були живими та багатогранними. Жінки також могли бути небезпечними та «грали на повну» при дворі. 

Це ще одна ваша костюмована роль після «Королівського роману» та «Тюльпанової лихоманки». Це ваш вибір чи випадковість?

Я люблю історію та історичні проєкти. До того ж у Швеції всі молоді актори навчаються професії саме на історичному матеріалі, тому для мене це органічно. Я вже давно звикла до історичних костюмів та допомагаю усім на майданчику. І мої найбільш успішні ролі — історичні. Тому, звісно, мене хочуть бачити в таких проєктах. Але події наступних картин відбуватимуться в сучасності. 

Ви працювали з режисером Карімом Аймузом, для якого ця робота є першою у Голлівуді. Як вам такий досвід?

Карім — видатний режисер, який має багато міжнародних нагород. У нього свій стиль роботи, не схожий на американський чи європейський. Карім звик покладатися на свої відчуття та емоції. Це видно в роботі з акторами — усі точно знають, в якій точці перебуває їхній персонаж. Тому герої в костюмах такі реалістичні та схожі на нас.

Знімання пройшли на справжній локації у колишній резиденції герцогів Ратлендських. Як вам цей досвід?

Чудово! Набагато краще, ніж у студії. Крім того, ми знімали влітку та проводили вільний час у милій та спокійній англійській провінції. Це була ідилія. Коли ви в  справжньому палаці, то дуже просто поринути в образ.

Раніше ви згадували, що Кетрін Парр має напівзабутий статус у світовій та англійській історії. Як думаєте, фільм може відновити справедливість?

Історики та митці за ці роки дуже сильно експлуатували теми, пов`язані з епохою Тюдорів. Десятки акторів та акторок грали короля Генріха, Анну Болейн на королеву Єлизавету. Постаті монархів затьмарили всіх інших, попри те, що це були визначні часи для історії, яку творили неймовірні люди.

Я впевнена, що наш фільм точно приверне увагу до Кетрін Парр, а деякі глядачі зайдуть на її сторінку у Вікіпедії чи навіть прочитають якісь праці про неї. Моя героїня дуже довго чекала свого часу і лише зараз отримала можливість розкритися з неочікуваного боку перед широкою публікою. 


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали