Влад Перістий про те, як вивчити англійську в умовах війни, підготовку Джамали до поїздки в США та співпрацю з Катериною Осадчою

Ексклюзивне інтерв`ю для ELLE.UA

Редакція ELLE.UA поспілкувалася з Владом Перістим — 22-річним підприємцем, який у 2019 році відкрив онлайн-школу англійської мови speakingclub.ua. За ці чотири роки його ідея викладати англійську розрослася до 20 викладачів, тисячі учнів та успішних співпраць. Він також залучив до співпраці таких зірок, як Джамала та Катерина Осадча, і продовжує надихати на навчання іноземної мови сотні людей по всьому світу. 

Ви співпрацюєте з відомими українцями. Як ви познайомилися з Катериною Осадчою?

Це був початок повномасштабного вторгнення. Катерина Осадча опублікувала пост, де була готова підтримати українські бізнеси, які переживають важкі часи. Кожен охочий ділився історією свого проєкту, або просто залишав посилання, а вона, своєю чергою, підтримувала їх у своїх історіях.

Я написав про speakingclub.ua, і, напевне, саме з цього почалася наша співпраця. Через якийсь час Катерина написала у direct Instagram-сторінки школи, що готується до каннського аукціону, і запитала, чи могли б ми допомогти з текстами та підготовкою спічу. Якщо чесно, тоді я не мав уявлення, як із цим працювати, але відмовлятися в мої плани не входило. 

Розуміючи важливість благодійного аукціону, Катя хотіла, аби кожне слово було вимовлене ідеально, а її спіч та основні думки були зрозумілі кожному. Саме над цим ми й працювали. 

Розкажіть більше про speakingclub.ua, що це за школа? Чим вона унікальна? 

Мову та взагалі будь-який предмет хочеться вчити в задоволення. Звичайно, ми радимо максимально оточувати себе англомовним середовищем, і це можна дуже просто зробити, навіть якщо ви в Україні. Я думаю, що це перше й основне правило. Проте ми хочемо, щоб вчити англійську було просто. Щоб учні не сідали ввечері з тонною домашніх завдань і думали, як все встигнути до наступного заняття. В команді speakingclub.ua молоді викладачі, які постійно вдосконалюються та шукають нові способи навчання. Вони навчаються так само, як і учні.

Також усім нашим студентам ми надаємо доступ до Netflix та англомовної бібліотеки. Таким чином вони не змушують себе робити домашнє завдання чи забувають про нього, а дійсно практикуються.

Чим, на вашу думку, відрізняється вивчення англійської мови в умовах війни? І чи відрізняється воно взагалі? 

З точки зору методології все без зміни. 

Якщо ж говорити про емоційну складову та зовнішні чинники — вчитися стало в рази важче. Відключення світла, жахливі новини, які виснажують людину та впливають на її сприйняття життя в цілому. 

На мою думку, головна ідеологія навчання в таких умовах — продовжувати рухатися, йти напролом, ставити собі маленькі цілі та досягати їх, хвалити себе за результати. Ніхто не казав, що буде легко, але разом з тим це зовсім не скасовує необхідність вивчення мови.

Чи побачили ви тенденції/зміни під час війни? Можливо, стало більше учнів, оскільки багато хто поїхав за кордон? 

Раніше люди ставили перед собою інші цілі. Нещодавно ми проводили подібне опитування серед учнів, і, якщо до 24 лютого відповіді були на кшталт «вступити до бажаного університету», «знайти хорошу роботу», «розширити бізнес за кордоном», то сьогодні ситуація більш невизначена та критична. 

Люди почали розуміти, що англійська мова — це інструмент, який допоможе жити в чужій країні та почувати себе комфортніше.

Коли і як краще почати вчити англійську?

Точно свідомо!

Якщо ви починаєте або повертаєтеся до навчання, треба розуміти, що мову варто практикувати та використовувати, інакше вона забувається і втрачається. 

Один рівень англійської — це понад 100 годин свідомої роботи з викладачем (Про це говорять дослідження Кембриджа, British Council. — Прим. ред.), і це дійсно та кількість годин, що необхідна для опанування мовою на практичному рівні — для того, щоб мати змогу вільно спілкуватися, розуміти іноземців, чути її у відео та розуміти під час прочитання. 

Джамала — ще один гість speakingclub.ua. Як почалася ваша співпраця?

Знайомство з Джамалою — це гордість. Бути дотичним до її зовнішніх проявів та представленні України на міжнародній арені — це неймовірна честь для мене.

Ми вперше зустрілися на благодійному марафоні в Амстердамі, де вона була однією із запрошених зірок. 

Джамала — дуже тепла і привітна людина. Було приємно спостерігати за нею та надихатися її відповідальністю та неймовірною роботою з командою. 

Згодом Джамала звернулася до мене за консультаціями щодо поїздки в США.

Я навіть не мріяв, що стану частиною підготовки до зустрічі з Джо Байденом та Ентоні Блінкеном на 45th Annual Kennedy Center Honors!

Хто з людей тебе надихає? В кого ти вчишся? 

Вкотре повторюсь та скажу, що це мої учні. Також я фанатію від мотивації та енергії деяких людей)) Напевно, найбільше мене надихає Вова Завадюк — продюсер 1+1 media.

З Вовою ми познайомилися на марафоні в Амстердамі, а через тиждень він записався до мене на англійську. 

Спочатку ми займалися по п’ять разів на тиждень, відточували кожне слово, попри те, що вимова в нього відмінна. Кожен урок — це хвиля натхнення та вдячності, оскільки Вова зараз багато працює на підтримку культурного фронту України, в нього велика кількість комунікацій з іноземцями та проєктів, які він чудово реалізовує. 

Кожна людина, яка знайома з Вовою, скаже, що в нього є чому повчитися. 

Що б ви хотіли додати?

Вже кілька років дивуюся з того, що наш життєвий шлях складається з мільйонів дрібниць. Складаючи міжнародний екзамен з англійської у 11-му класі, я навіть уявити не міг, наскільки переплететься мій результат з моїм життям.

Однозначно далеко не все залежить виключно від мови, але я радий, що тоді працював трохи старанніше і зараз маю можливості, про які колись міг тільки мріяти!

 


Популярні матеріали

Empowering Year: Наталія Яроменко в ексклюзивному інтерв’ю для...


Різдвяно-новорічний wishlist українських захисниць


Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969...


Читайте також
Популярні матеріали