Українці про Україну: Катерина Кухар

Напередодні Дня незалежності ELLE проводить масштабний проект: відомі українці розповідають про улюблені місця, видатних людей, мрії та плани, пов’язані з Україною. Сьогоднішня героїня – прима балерина, народна артистка України та зірковий член журі шоу «Танці з зірками» Катерина Кухар.

Україна – це…

Дім.

За що Ви любите свою країну?

Україна для мене – найрідніше місце на планеті. Я багато подорожую, але в якому б куточку світу я не була,  мені завжди хочеться повернутися додому, в свою красиву країну. Тому що люди, які тут живуть, для мене рідні. Українці – веселий й гостинний народ, ми не боїмося праці. Люди в нашій країні дуже обов'язкові, якщо вони щось пообіцяли – виконують. Нам ця риса особливо притаманна. Однак вона характерна не для кожного народу, наприклад, ви можете домовитися з іспанцем про зустріч на 17 годину, але це для нього взагалі нічого не означає, тому що він може й о 18 прийти, й о 19 на зустріч, а може й зовсім не з'явитися. В Україні люди з більшою повагою ставляться до чужого часу й більшість людей пунктуальні та відповідальні.

Кого Ви вважаєте головним українцем в історії. Хто з них Вас надихає?

Людей, які впливали на історію України, багато, одна із найвпливовіших постатей, на мій погляд, Богдан Хмельницький. В Україні чимало талановитих людей, мене надихає творчість Миколи Пимоненка та Катерини Білокур, їхні картини зачаровують з першого погляду. Я отримую задоволення від літературного слова Лесі Українки, Миколая Гоголя й Ліни Костенко. Мене захоплює музика Михайла Скорульського  та Миколи Лисенка.

Про яку Україну Ви мрієте?

Стабільну, щасливу та заможну.

Чим українським Ви по-справжньому пишаєтесь?

Генофондом. Досягненнями в балеті, спорті, мистецтві.  

Ваше улюблене місце в Україні: чим воно для Вас дороге?

Київ, моя батьківщина та мій рідний дім.

Як, на Ваш погляд, змінилась Україна й українці за 25 років незалежності?

Українці стали більш згуртованими, соціально свідомими, патріотичними та небайдужими до своєї країни. Українська мова отримала нове дихання та переживає відродження. Відбулося усвідомлення України як окремої самостійної держави.

Яке, на Ваш погляд, головне досягнення України за останній рік?

Національна свідомість людей та вільні кордони з Європою.


Реклама

Популярні матеріали

Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали