«У спорті важливо не ідеалізувати себе: завжди знайдуться кращі та сильніші». Катя Жесть про здоровий раціон, секрети схуднення та мотивацію

Спеціально для ELLE.UA

Чому фітнес-марафони не працюють, чи варто виключати зі свого раціону солодке та чи існують магічні пігулки для схуднення — ми розпитали особисто Катю Жесть, спорт-інфлюенсерку, фітнес-тренерку, експертку зі збалансованого харчування, авторку власної методики тренувань «Жесть» і освітньої платформи «Мінус», завдяки якій понад 30 тисяч людей здолали шлях до красивого і здорового тіла.

Почнімо з питання, яке цікавить всіх: «Жесть» — це ваше прізвище?

Це мій псевдонім. Ще у 2012 році до мене в гості приїхала моя тітка —  творча людина і підприємниця зі стажем. Саме вона вплинула на мене: дала корисні рекомендації щодо зміни назви мого спортивного клубу, а також запропонувала зробити ребрендинг. Одним з її запитань було: «Що найчастіше клієнти говорять під час або після тренування»? Здогадайтеся, якою була моя відповідь (Сміється).

У чому ви вбачаєте свою місію? І про що наразі мрієте?

Місія — популяризувати свою експертність всередині країни, а також за її межами; навчати людей змінювати ставлення до свого способу життя, фокусуючись на усвідомленні, а не на естетиці та вольових зусиллях. Моя мрія — прожити щасливе життя, не схоже на інші, а саме СВОЄ! Я вже змінила життя багатьох людей, достатньо популяризувала свою діяльність у нашій країні. Тому зараз активно вивчаю англійську мову, щоб вийти зі своїм брендом на іноземний ринок. Дивлюся на інші бренди, які пройшли цей довгий шлях та продовжую щодня працювати, не зраджуючи себе. Я дуже старанно виконую свою роботу щодня, без вихідних. І це приносить мені задоволення.

Якщо озирнутися назад, з чого розпочалася ваша професійна діяльність? Чому саме спорт?

Моя професійна діяльність розпочалася з роботи в університеті фізичної культури. Я працювала в кабінеті ЛФК з одним із педагогів, який і передав мені свій досвід роботи з клієнтами. Найчастіше це були клієнти, які приходять зі стандартним запитом: «Хочу займатися, бо вже не можу жити нормальним життям: болить спина». Я починала з 12-ти тренувань щодня.

Спорт — це своєрідна медитація, певний ритм. Тіло любить ритм та заспокоюється в ньому. У спорті все просто: якщо ти знаєш правила і все виконуєш технічно правильно, то кількість завжди перейде у якість. Словом, все, як і в житті. Я зрозуміла, що тренування — це справа мого життя. Є те, що рухало мною, — це моє бажання. Такі речі або є, або ні. У мене було мільйон різних життєвих обставин, щоб сказати собі «ні». Але я — генератор: ніякого функціонування, тільки розвиток. Я люблю створювати!

Хто є вашою рольовою моделлю, прикладом для наслідування?

У мене ніколи не було прикладів. Мені не потрібна зовнішня мотивація! Я знаю та бачу, як я хочу. Починаю робити, а вже в процесі створення знаходяться люди та обставини, які створюють можливості, а я їх підхоплюю та підсилюю свою силу.

Розкажіть про свої курси і марафони зі схуднення. Яких результатів досягають ваші клієнти?

Я не проводжу фітнес-марафонів. Коли ми перейшли в онлайн, всі проводили марафони, адже на ринку не було альтернативних інструментів, як упакувати той чи інший інфопродукт. Ми також пішли цим недієвим, але простим шляхом. Протягом двох років, завдяки щомісячним стартам, ми зібрали багато клієнтів, які залишили для нас найцінніше — чесні відгуки. Ми детально читали та аналізували відгуки, особливо критику, і зрозуміли, що потрібні зміни. Саме тоді ми розробили освітній продукт — курс «Мінус». Це курс, який орієнтує людей на мʼякий вектор, а не на радикальні зміни. Це наукове підґрунтя, особистий досвід, супровід лікарів та діагностика загального здоров’я учасників. 

Я коректую їжу, баланс тарілки, залежно від запитів та стану здоров’я учасниці чи учасника. «Мінус» — це надцікава база фактів, особистий приклад та ненавʼязлива підтримка. Ми дорослі і робимо вибір, адже ми піклуємося про себе.

Як ви допомагаєте людям не зриватися, адже багато хто здається на пів шляху і так і не досягає омріяної фігури чи міцного здоров’я?

Це проблема кожного з нас. Хоч ми й дорослі, але хочемо вірити в диво та швидкий безболісний шлях. Віра в різноманітні препарати та магічні пігулки, які обіцяють «швидке схуднення на 10-15 кг за декілька днів», ідеальну фігуру, зникнення набряків та почуття голоду. Коротко кажучи, рожеві окуляри знову в тренді.

Для того, щоб люди не зривалися, я конструюю для них реальний, збалансований раціон з простої, а найголовніше — здорової їжі. Будую просту систему через постійність їжі, а не через обмеження і табуювання.

Продовжіть, будь ласка, фразу: «Сильні українські жінки — це …»

Сильні українські жінки — це ті, які співають, танцюють, фарбуються, плачуть і водночас посміхаються своїм дітям, народжують, коли страшно, йдуть на роботу, коли вимикають світло, готують їсти, запалюють свічки і продовжують жити. Це всі ми з вами: сильні, але тендітні, а ще дуже вірні. У цьому і є наша сила!

Що робить вас щасливою?

Можливість проживати просте звичайне життя, мати «сьогодні», прокидатися, бачити, дихати, бути. Все інше — це форма та обставини, які змінюються, і їх я точно переживу.

Які три якості ви понад усе цінуєте в людях, а які зневажаєте?

Ціную щирість, авантюризм та силу дії. Жодних якостей не зневажаю: кожен діє в своїх інтересах. Тому давно навчилася бути нейтральною. 

Чи вважаєте ви себе стальною леді?

Ні, я не вважаю себе такою. Я жінка, яка йде своїм шляхом. Шлях, на якому багато каміння, але він мій!

Що змушує вас плакати?

Зворушливі моменти, пов’язані з моїми дітьми, чоловіком чи історіями інших людей.

У  вас активний блог із великою кількістю підписників. Як ви встигаєте бути прекрасною дружиною і мамою, професійним тренером та інфлюенсером?

Не встигаю. Я неідеальна, а просто дисциплінована людина. Рано лягаю спати, рано прокидаюся і просто добре виконую свою роботу. А чоловік і діти (семирічна Даша, чотирирічна Маша та майже дворічний Іван) надихають мене працювати ще більше і бути для них прикладом.

У чому ще ви шукаєте мотивацію?

Мене мотивує бажання до самовдосконалення, яке часом помирає, а потім знову народжується. Це безкінечний процес всередині мене. Я спостерігаю і захоплююсь водночас. 

Які риси характеру важливі у спорті?

У спорті важливо не ідеалізувати себе: завжди знайдуться кращі та сильніші. Фокусуватися на своїх позитивних та негативних якостях та відшліфовувати їх щоденною працею.

Де брати мотивацію харчуватися правильно, коли навколо стільки смачних «неправильних» продуктів?

Раджу розвивати надивленість. Фотографувати гарні страви в кафе та ресторанах, куштувати різноманітні нові та смачні продукти. Багато слухати науковців, які говорять про здоров’я, щоб зрозуміти, для чого вам це харчування. Якщо не буде усвідомлення, то ви не протримаєтеся довго.

Як на практиці «вижити» без солодкого?

Насправді його не потрібно виключати. Краще готувати самостійно, а не вживати перероблені чи виготовлені у великих промислових розмірах напівфабрикати. Баланс в харчуванні нейтралізує потяг до цукру.

Які продукти є у вашому звичному раціоні? А від яких «неправильних» продуктів вам відмовитися важко?

Я їм все. Але стандартно: яйця, ВСІ овочі, птицю, м’ясо, рибу, горіхи, фрукти, ягоди, рідше каші та бездріжджовий хліб. Обов‘язково БАДи. У мене вже дуже давно сформований рівень любові та поваги до свого тіла. Воно — мій храм та моя опора. Люблю, поважаю та не роблю генерального прибирання. Тому «сміття» — не моє коло інтересів.

Чи були у вас періоди вигорання? Якщо так, як справилися з цим?

У мене були періоди «а куди далі»? Ніколи не хотіла змінити професію. А період пошуку інших можливостей зі мною постійно. Я обожнюю тримати темп!

Продовжіть фразу: «Я мрію, щоб мої діти …»

…жили своє найкраще життя, знайшли справу своєї мрії та ніколи не втрачали себе.

Чим ви сьогодні пишаєтеся найбільше?

Тим, що я людина, яка вміє відроджуватися, прощати, забувати та йти далі.

Чи змінився ваш світогляд після повномасштабного вторгнення?

Звичайно. Гадаю, що раніше я не знала, як це — бути українкою, що таке справжня любов до свого дому і як важливо починати зі своєї персональної політичної позиції. Вона не може бути нейтральною. Є речі, за які кожен з нас несе відповідальність.

Чому варто підписатися на ваш блог в інстаграмі?

Тому що там на вас чекає корисний інформаційний контент, мотивація та енергія. Це затягує і рано чи пізно ви почнете додавати корисні речі у своє життя.

Що б ви хотіли побажати нашим читачам?

Не ідеалізувати людей і прислухатися до внутрішнього голосу, він вас не підведе!


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали