СНЕЖАНА И СЕРГЕЙ БАБКИНЫ ОТКРОВЕННО О ЛИЧНОМ...

ПЯТЬ ИДЕАЛЬНЫХ ПРАЗДНИЧНЫХ ОБРАЗОВ

SAVE THE DATE: ELLE ACTIVE FORUM ВПЕРВЫЕ ПРОЙДЕТ...

«Я В ДІЛІ», – СВЯТОСЛАВ ВАКАРЧУК ЗАЯВИВ, ЩО ЙДЕ В...

«ЗДОРОВОЕ ТЕЛО БЕЗ ЦЕЛЛЮЛИТА И ОБВИСШИХ БОКОВ...

«Старообрядні стереотипии на зразок ролі жінки на кухні та її цілковиту залежність від чоловіка у нас є чимось на зразок норми»

З 25 листопада по 10 грудня у світі проходить акція «16 днів активізму проти гендерного насилля»

Фото: Олександра Серафимович

Рейтинг статьи / 0
5 5 3

У спільному проекті з офісом ООН жінки в Україні ELLE поговорив з відомими чоловіками, які підтримують рух HeForShe, про те, як боротися з насиллям у суспільстві, зі стереотипами щодо ролі жінок і що кожен з нас може зробити для досягнення генедерної рівності. 

Сергій Жадан

Фото — Олександра Серафимович

Я підтримую рух HeForShe, тому що, на моє глибоке переконання, суспільне життя має триматись на рівноправності та справедливості. Людство за свою не таку вже й довгу історію наробило надто багато дурниць та помилок, аби не почати робити з цього висновки. Одним із яких має бути просте усвідомлення того, що насильство в нашому житті є неприйнятним.

Ми доволі консервативне суспільство, для нас багато якихось старообрядних стереотипів та комплексів і далі є чимось на зразок норми. Скажімо, про роль жінки на кухні, про її цілковиту залежність від чоловіка. Соціальні стереотипи важко долаються, навіть якщо видаються цілком неприродніми й застарілими. 

За останні роки ситуація не надто сильно змінилась. Звісно, у нас, слава богу, жінок не закидають камінням за «непристойний» погляд, проте, якщо зануритись у реалії життя пересічного українця, можна почути й побачити багато цікавого про стосунки чоловіків та жінок і про місце жінки в суспільстві. Не можна проходити повз вияви насилля, повз несправедливість та агресію. Не слід бути байдужим, одним словом. 

Ми всі пов’язані в цьому світі, це наш простір, і в більшості своїх проблем ми страшенно залежні одне від одного. Тому й вирішувати проблеми слід усім разом. Можна почати з того, аби просто заявити про свою солідарність із жертвами насилля, стати на їхній захист.