«Мистецтво і культура — це потужні засоби боротьби. Це діалог зі світом», — дизайнер Руслан Багінський

Засновник Ruslan Baginskiy розповідає про організацію роботи бренду та подальші перспективи розвитку в умовах нової реальності 

Українська мода сьогодні є одним з потужних рупорів нашого народу в світі, а українські дизайнери — його голосами. Fashion-редакторка ELLE Анастасія Білоус спілкується з головними гравцями ринку, які сьогодні мають змогу говорити з усім світом від імені made in Ukraine. У рамках цілого циклу матеріалів «Модний рупор народу» ми розповідатимемо про українські бренди, які сьогодні не тільки продовжують працювати на благо країни, а й докладають чималих зусиль до боротьби на культурному фронті. 

Перший герой рубрики — Руслан Багінський, дизайнер та засновник всесвітньовідомого бренду капелюхів Ruslan Baginskiy. 

Руслан Багінський

Про роботу бренду сьогодні 

Сьогодні це робота в умовах війни. Щодня кожен із членів команди переживає особисті емоції та процеси, пов’язані з війною, а паралельно ми розв’язуємо проблеми з логістикою, постачанням. Продовжувати працювати нам допомагає любов до нашої справи та сімейна атмосфера, яку ми відчуваємо в компанії. У перші тижні війни ми перевезли шістдесят чоловік до Львова, спочатку розселили всіх у моїх друзів та в мене вдома. Ми пережили початок війни разом, підтримуємо одне одного і зараз. Місяць тому відкрили pop-up store у рідному для бренду Львові, облаштували тимчасовий офіс, наразі плануємо відновити роботу шоуруму в Києві.

Про виробництво 

Це був дуже важкий крок, але через фізичну небезпеку для команди ми прийняли рішення щодо релокації у Львів. Таким чином нам удалося зберегти наших працівників та виробництво в Україні. Ми вивезли три фури обладнання та матеріалів, спочатку розташували виробництво в класах коледжу, із часом знайшли більше приміщення та вже найняли на роботу сімнадцятьох нових працівників. Моя мама залишилася в Україні та продовжує керувати виробництвом, як раніше. Тут, усі разом, ми продовжуємо працювати. Рух далі, розвиток набули ще глибшого сенсу для мене в рамках підтримки своєї команди та країни.

Про шляхи продажів

Ще до війни більшість із наших продажів були за кордоном, ми вдячні партнерам, які підтримали нас довірою, не скасували замовлення, з розумінням поставилися до затримок. З багатьма з них ми працюємо роками, з моменту вторгнення вони проявили не тільки професійну підтримку, а й особисту. У перший місяць війни наш сайт перенаправляв клієнтів на сайти наших партнерів, це дало нам час адаптуватися, і вже в квітні сайт Ruslan Baginskiy відновив повноцінну роботу.

Про попит серед іноземців

Ми як бренд завжди працювали з метою створити унікальний продукт, де made in Ukraine сприймається як знак якості. Я вважаю, що нам це вдалося. Українська мода динамічно прогресувала та зайняла свою нішу в очах світової спільноти. Під час війни найважливішим для нас стало усвідомлення, що люди не тільки звертають більшу увагу на український продукт, а справді підтримують його. Завдяки потужному відгуку та солідарності фешн-ком’юніті наш дроп із двох бейсболок, присвячений Україні, зібрав понад півтора мільйона гривень, усі кошти були перераховані на благодійність.

Про нові можливості 

Нині увага до української культури значно зросла, світ побачив наш дух, наші цінності, нашу стійкість. Слова підтримки переростають у плідну співпрацю. За цей час нам запропонували участь у масштабному проєкті в Сполучених Штатах. Проєкт вийде в липні, у ньому беруть участь вісім найвідоміших дизайнерів світу. Для нас честь, що до проєкту залучений український бренд. Окрім того, у липні стартував наш спільний проєкт із  LuisaViaRoma. 1 липня 2022 року у Флоренції відкрилася вітрина і поп-ап-корнер, а також стартував продаж лімітованої колекції, створеної в колаборації з найбільшим італійським ритейлером. 

Про роль індустрії у світовому порядку денному

Мистецтво і культура — це потужні засоби боротьби. Це діалог зі світом. Коли увага спрямована на нас, хочеться показати глибшу сторону нашої культури. Розповідати про Україну, знайомити з культурним кодом та спадком нації, зберігати та розповсюджувати те, що ворог намагається знищити. Відстояти наші традиції та затвердити нову самоідентифікацію незалежної, вільної, сміливої та сучасної України.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали