Медичний фронт: жіночі подвиги, які заслуговують на визнання

Героїчна робота

Із наближенням річниці повномасштабного вторгнення ми дедалі більше усвідомлюємо, наскільки українці сильні та незламні. Вже майже 365 днів військові на межі людських можливостей борються за свободу та незалежність нашої країни, волонтери закривають, на перший погляд, непідйомні збори та знаходять усі необхідні речі, а медики рятують тисячі життів у надскладних умовах. 

Медики на фронті

Instagram: @libkos

Українсько-ізраїльський медико-волонтерський рух FRIDA Ukraine, який з початку повномасштабного вторгнення здійснює благодійні рятувальні місії, започатковує спеціальний соціальний проєкт. Його мета — розповісти світові про героїчні вчинки жінок-медиків у зоні бойових дій та на деокупованих територіях, адже їхні подвиги заслуговують на визнання. 

Сьогодні ми підготували для вас три історії героїнь медичного фронту — професійних лікарок, які з понеділка до п’ятниці працюють у медичних закладах та викладають, а у вихідні одягають бронежилети й вирушають у прифронтові зони рятувати дітей та дорослих. 

Оксана Виговська 
професорка кафедри дитячих інфекційних захворювань, деканка Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб, професорка й доктор медичних наук

FRIDA Ukraine

Скільки всього виїздів ви здійснили й у скількох містах побували? 

Я побувала на приблизно 25-30 виїздах і, відповідно, у приблизно 30-35 містах. 

Скільки пацієнтів у вас було протягом усіх виїздів? 

FRIDA Ukraine

Стосовно точної кількості пацієнтів — непросте запитання. На багатьох виїздах я здійснювала триажі та реєстрацію пацієнтів, тобто всі пацієнти проходили через мої руки. Якщо не рахувати триажі, то за один день як лікар я консультувала  від 35 до 70 пацієнтів. Якщо брати в середньому 50 пацієнтів на 30 виїздів — отримуємо 1500 осіб. А ще разів 7-10 — це триажі, кожен від 150 до 350 пацієнтів. Ще в середньому 2 тисячі. Округлюючи — близько 4 тисяч. 

У чому ваша суперсила? 

Моя суперсила — це любов до людей та Неньки й бажання наблизити перемогу та мир у нашій найулюбленішій країні! 

Владислава Романюк 
лікарка-терапевтка, лікарка-гастроентерологиня, керівниця відділення інфекційного контролю в Універсальній клініці «Оберіг». Керівниця FRIDA Ukraine 

FRIDA Ukraine

Скільки всього виїздів ви здійснили й у скількох містах побували? 

Я одна з лікарів, хто працює в команді від самого початку існування проєкту. Тож, рахуючи за весь час діяльності фонду, я побувала на 24 місіях, мала змогу відвідати понад 30 населених пунктів у всій Україні. Ми намагаємося зосереджуватися саме на тих локаціях, де найбільше потрібні.

Скільки пацієнтів у вас було протягом усіх виїздів?

Беручи до уваги, що останні пів року я виїжджала на місії вже не як лікар, а як куратор та координатор проєкту, то всіх пацієнтів, які приходять до нас на прийом, зустрічаю я. Також проводжу первинну консультацію, щоб зорієнтувати людину, до якого лікаря з нашої команди їй краще звернутися. Багато людей не розуміють, чому ми працюємо саме в такому форматі, але наша філософія полягає в тому, що так ми даємо людині зрозуміти, що вона не одна у своєму болю та проблемі. У такому форматі в мене є можливість поспілкуватися з кожною людиною. Тож можна вважати, що всі пацієнти, яких ми консультуємо на такому виїзді, — частково мої пацієнти. А це близько 400 людей за 2 дні.

Владислава Романюк 

У чому ваша суперсила?

Цього року я зрозуміла, що моя суперсила — це те, що я беру участь у всьому, що дає мені доля. Керування нашою організацією — це один із викликів, з якими я зіткнулася. 

У мене є можливість поєднувати різні види діяльності без виснаження внутрішнього ресурсу, я вдосконалюю свої навички з кожною місією, тому що розумію, що чим краще я буду працювати, тим більшій кількості людей зможу допомогти.

Лазоренко Оксана
ЛОР-хірургиня у Національній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» та медичному центрі Mediland

FRIDA Ukraine

Скільки всього виїздів ви здійснили й у скількох містах побували?

Мені хотілося бути корисною не лише на робочому місці, а й у тих містах та селах України, де немає лікарів, немає нормальних умов для життя, де люди виживають і так потребують допомоги! 

Протягом 7 місяців у мене близько 17 виїздів. Я була в Ізюмі, Козачій Лопані, Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську, Сіверську, дивилася ТПО із Харківської та Донецької областей у Мукачеві, у Києві приймала в «ЯМаріуполь».

Скільки пацієнтів у вас було протягом усіх виїздів?

Зазвичай на прийомі за день від 20 до 50 пацієнтів. Працювати доводиться швидко, але якість від цього не знижується. Окрім огляду, ендоскопії вух, на прийомі я промиваю вуха, видаляю сторонні тіла зі слухового ходу (найчастіше це кульки з ватою, забуті пацієнтами, були ще кульки з паперу, бусинки у діточок), дуже багато грибниць у вухах було виявлено у наших земляків, які провели по пів року в підвалах. І це іноді складна задача, бо для лікування треба вимити її зі слухового ходу теплим розчином антисептика. Починаєш цінувати такі маленькі радощі, як склянка теплої води, особливо коли прийом ведеться у зруйнованому шпиталі без тепла, світла, води та електрики. І те, що вважалося таким буденним, починає перетворюватися на скарб!..

У чому ваша суперсила?

Моя суперсила — прагнення допомогти та жага перемоги. Тому що ми працюємо впродовж тижня на своїх робочих місцях у Києві, а у вихідні їдемо до деокупованих міст і селищ на допомогу людям, які постраждали від війни, які сидять у підвалах і виживають у нелюдських умовах! Ми наближаємо Перемогу! Кожен на своєму фронті!


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали