«Коли в родині працюють стереотипи, як на мене — це недобре», — Майкл Щур

З 25 листопада по 10 грудня у світі проходить акція «16 днів активізму проти гендерного насилля»

У спільному проекті з офісом ООН жінки в Україні ELLE поговорив з відомими чоловіками, які підтримують рух HeForShe, про те, як боротися з насиллям у суспільстві, зі стереотипами щодо ролі жінок і що кожен з нас може зробити для досягнення генедерної рівності. 

Роман Вінтонів (Майкл Щур)
журналіст

Майкл Щур

Фото — Александра Серафимович

Про гендерну нерівність важливо говорити, адже чоловіки якийсь час (досить довгий, насправді) робили жінкам боляче. Ми маємо почати ставитися до жінок так само, як до чоловіків. Вважаю найважливішим завданням чоловіків зробити так, аби це питання перестало бути таким чутливим для жінок. 

Суспільство має багато архаїчних стереотипів. Наприклад, що робити чоловікові, який любить куховарити для сім’ї? Що робити, якщо жінка любить забивати цвяхи? Якщо чоловік та жінка не можуть пояснити свої бажання чи вподобання одне одному, в розмові з’являються слова «так заведено», «у всіх так», «а що люди скажуть?» Коли в родині працюють такі стереотипи, як на мене — це недобре. 

Насильство, з точки зору закону — це порушення. Аби побороти його, суспільство має усвідомити, що ця проблема існує, і не боятися про неї говорити. Крім цього, люди мають нести відповідальність за скоєне насильство. 

Мої правила для досягнення гендерної рівності: ставити себе на місце іншої людини, визнавати свої помилки, не боятися бути неправим, навчитися йти на компроміси і забити на те, «що скажуть люди».


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали