Лідерки банківських рішень: інтервʼю з заступницею голови правління Райффайзен Банку Ларисою Бондарєвою

Спеціально для ELLE.UA — про антикризові кроки, успішні проєкти та особисті джерела відновлення

Один із найбільших банків країни — Райффайзен Банк від перших днів повномасштабного вторгнення неухильно кредитує та якісно обслуговує клієнтів 24/7. Його визнали найкращим банком України у 2022 році за версією міжнародного видання Euromoney. Райф також став потужним гуманітарним донором серед українських установ: від лютого 2022 року він спрямував понад 1 млрд грн на допомогу вітчизняній економіці та громадянам України. Багато в чому це заслуга жінок, які складають 70% від 5300 працівників банку. У цій установі унікальний для українського бізнесу приклад гендерного балансу в топменеджменті: серед семи членів правління — три жінки. Вони ухвалюють масштабні рішення, що впливають на 3 млн клієнтів банку, а подекуди на економіку всієї України.

hair & makeup від мережі салонів BACKSTAGE Beauty&Refresh

У рамках спільного проєкту ELLE x Райффайзен Банк ми розпитали топменеджерок банку про їхній досвід стійкості, складних рішень і жіночого лідерства. Серію з шести інтерв’ю продовжує Лариса Бондарєва — заступниця голови правління Райффайзен Банку, керівниця корпоративного бізнесу та ринків капіталу.

Робота в новій реальності: на зв’язку з клієнтами 24/7

Я відповідаю за напрям обслуговування великих корпоративних клієнтів, середнього бізнесу, іноземних компаній, взаємодію з міжнародними фінансовими установами та ринками капіталу. За цей період більше часу приділяю емоційному стану членів команди. З нових напрямів додалися питання сталого розвитку. У новій реальності, в якій ми прокинулися 24 лютого 2022 року, перші два місяці були як один дуже довгий день. Тоді я і менеджери з обслуговування бізнесу в режимі 24/7 були на зв’язку з власниками та керівниками компаній — клієнтів Райфу.

Коли більшість банків відмовлялися кредитувати, ми продовжували фінансувати клієнтів, яким потрібно було сіяти хліб, релокувати бізнеси, виробляти ліки чи продукти харчування. Ми допомагали клієнтам у небезпечних умовах керувати потоками готівкових коштів. Наші інкасатори стали справді надійним плечем для багатьох бізнесів, не всі з яких два роки тому були нашими клієнтами. Райф і надалі підтримує вітчизняних підприємців, залишається одним з найбільших кредиторів економіки України.

Найуспішніші проєкти: фінансування та операції з готівкою

Як команда ми не зупинялися жодного дня. Райффайзен Банк профінансував посівну в Україні в перші місяці війни, не підвів аграріїв і державу. Від лютого 2022 року Райф видав мільярди гривень нових кредитів. З перших днів ми невпинно фінансували критичні галузі (аграріїв, енергетику, логістику, телекомунікації, ритейл тощо), зокрема інвестиційні проєкти, які слід було завершити. Банк одним із перших на ринку підтримав українців за кордоном: надав можливість обміну готівкової гривні на валюту країни перебування. Ми організували можливість зняття готівки на касах наших партнерів — найбільших ритейл-мережах, заправках тощо, — адже розуміли підвищений попит у перші тижні війни.

Для спокою громадян і стабільної роботи банківської системи країні потрібна була і готівкова валюта. Райф упорався з цим завданням: продовжував завозити іноземну валюту до України для потреб як своїх клієнтів, так і інших банків, попри зупинку авіасполучення та повну зміну логістики. Ми ще раз довели, що є надійним партнером і надійною опорою для наших клієнтів.

Робота з командою: підтримка ментального здоров’я

Крім обслуговування клієнтів ми постійно тримали у фокусі питання безпеки наших співробітників, які не припиняли обслуговувати клієнтів, перебуваючи в дорозі чи близько до епіцентру бойових дій. 40% працівників Райфу були тимчасово переміщені через війну, тож їхня підтримка стала пріоритетом для нас. На сьогодні 184 наші працівники, серед яких 12 жінок, захищають Україну в лавах ЗСУ, і банк продовжує виплачувати їм зарплату — спрямував на це понад 100 млн грн. Чотирнадцять ветеранів повернулися на роботу та мають повну підтримку від банку.

Психологічний стан команди — один із ключових напрямів роботи банку. Саме тому наша програма з підтримки ментального здоров’я з добровільним медстрахуванням, консультаціями психолога, юриста та нутриціолога, онлайн-заняттями фітнесом і знижками на фітнес-зали, онлайн-бібліотекою Yakaboo, English Speaking Club, освітніми зустрічами, корпоративними знижками та Pulse Check емоційного стану отримала HR-відзнаку як найкраща на ринку. 

Соціальна відповідальність бізнесу: «зелений» банкінг

Райффайзен Банк запровадив власну політику у сфері сталого розвитку (ESG) і активно підтримує проєкти, що мають позитивний соціальний та екологічний вплив. До портфеля «зелених» інвестицій банку входять проєкти з будівництва біогазових заводів і сонячних електростанцій, з переробки сільськогосподарських відходів. До 2025 року ми плануємо стати одним із найбільших «зелених» банків в Україні. 

Зони особистого розвитку: бізнес-навчання та менторство

Я багато читаю, навчаюсь і, за нагоди, подорожую. Від природи я вічна студентка: це допомагає мені бути в русі, досягати однієї мети за іншою та зберігати оптимізм. За плечима — два університети в Україні та дві бізнес-школи за кордоном. На кожному етапі навчання я розуміла, для чого я це роблю, яку цінність мені це принесе. Кожний крок був ретельно обдуманий і виважений. Наступні проєкти вже заплановані. Цікавить сфера корпоративного управління. Кризові часи підсвітили ще й такий момент: моїй команді я потрібна не тільки як профільний керівник, а як ментор і коуч. Тож розвиваю в собі й ці навички.

Джерела відновлення: родина, команда, країна

Перш за все це моя родина, підтримка та опора за будь-яких обставин. Це моя команда, однодумці та рушії бізнесу в буремні часи. Це моя прекрасна країна та її люди, наші незламні бізнесмени, які з гідністю проходять найскладніші випробування та крок за кроком наближають повернення миру в наші домівки.

Відео: Анастасія Бенедіктова

*АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК ВНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ БАНКІВ 27.03.1992 Р. ЗА № 94, ІЗ ЗАПИСОМ ПРО ПРАВО НА ЗДІЙСНЕННЯ БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА №10. УМОВИ НАДАННЯ ПОСЛУГИ ЗГІДНО З ПРАВИЛАМИ БАНКУ.


Реклама

Популярні матеріали

Як користуватися чат-ботами ШІ: корисні поради


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Літній манікюр: 10 яскравих ідей


Читайте також
Популярні матеріали