Коли доброта рятує життя: 5 історій дітей, які перемогли рак

Історії, які нагадують про те, що доброта, співпереживання й допомога мають велику силу

Рак — це випробування, яке сильно впливає на життя. Для маленьких пацієнтів і їхніх сімей ця боротьба стає головною битвою, яка вимагає відваги, витримки й неймовірної сили духу. Але поруч із ними завжди є ті, хто готовий допомогти.

Саме для таких моментів і створено проєкт «5 років доброти» — спільна ініціатива бренду La Roche-Posay та фонду «Таблеточки». Вона покликана розповісти про дітей, що перемогли рак, та надихнути продовжувати допомагати тим, хто ще в процесі лікування.

Завдяки регулярним благодійним акціям «Формула доброти» від бренду La Roche-Posay та «Таблеточки», яких за ці 5 років було дев’ять, вдалося зібрати 16,2 мільйона гривень, що були спрямовані на лікування понад 2800 дітей.

Акції «Формула доброти» проводяться регулярно 1-2 рази на рік та забезпечують не лише матеріальну підтримку у вигляді закупівлі ліків та витратних матеріалів для лікарень, а й дають дітям шанс на одужання та нові мрії.

У вересні, до Всесвітнього місяця обізнаності про дитячий рак, французький бренд La Roche-Posay продовжив свою місію, провівши чергову акцію. Вона зібрала 2 мільйони гривень, які допоможуть 400 сім’ям, що щомісяця перебувають під опікою фонду «Таблеточки».

Проєкт «5 років доброти» — це інформаційна кампанія, що демонструє підсумки спільної п’ятирічної роботи бренду та фонду, підкреслюючи значущість підтримки та небайдужості. У його межах ми розповідаємо історії 5 дітей, які змогли подолати рак, аби нагадати, що кожен внесок, кожна дія й кожна добра справа мають величезну силу. Ці історії надихають на віру в те, що разом ми можемо змінити життя на краще, допомогти тим, хто бореться, і створити світ, де співчуття та турбота стають основою для великих звершень.

Історія маленької переможниці Надії, 8 років

Надії було лише шість, коли вона захворіла. Це сталося у перші місяці повномасштабного вторгнення. Температура раптово підскочила, дівчинка стала дуже блідою. Аналізи підтвердили страшний діагноз — рак крові.

Довгі дев’ять місяців у лікарні та понад рік «підтримувальної» хімієтерапії вдома були непростим випробуванням. Та зараз усе позаду, і дівчинка нарешті може радіти звичайним дитячим радощам. Лікарі дозволили Надії піти до школи — для неї, як для дуже активної та комунікабельної дитини, це справжнє свято. Раніше вона навчалася індивідуально, щоб уникнути інфекцій, які могли бути небезпечними через її ослаблений імунітет.

Сьогодні Надія сповнена енергії. За час після виписки вона навчилася плавати, знайшла друга в новому члені сім’ї — собаці Норі, разом із друзями плела й продавала браслети, відвідала концерт улюбленого гурту та навіть відкрила у собі любов до кулінарії.

«Вона просто виганяє нас із кухні й все робить сама», — сміється мама дівчинки Олена.

Ще одна подія, яка запам’яталася Надії, — сімейний реабілітаційний кемп «Таблеточок» у Карпатах, у якому сім`ї, які пережили складні періоди лікування, мають можливість відпочити, отримати психологічну підтримку, зміцнити свої сили та покращити емоційний стан. У мальовничій атмосфері Карпат проводяться різноманітні активності: майстер-класи, заняття для дітей, сімейна терапія, спілкування з іншими сім`ями та програми реабілітації.

Історія маленького переможця Дениса, 9 років

Денис із Херсона довго лікувався від важкого захворювання крові в «Охматдиті». Під час лікування було багато ускладнень, але хлопчик зумів їх подолати. Зараз він у ремісії й навіть рік навчався у звичайній школі.

«Йому там дуже подобається. Коли через карантин клас перевели на онлайн-навчання, він ледве дочекався повернення до школи», — ділиться мама Дениса Олена.

Ще одна велика мрія хлопчика збулася — він почав займатися футболом. Лікарі довго не дозволяли, але Денис наполягав, і врешті почув омріяне «Так».

Зараз він найбільше хоче поїхати до Херсона і завести собаку: йому це обіцяли на виписку. Та поки сімʼя змушена відкласти плани до того часу, коли зможе повернутися додому.

Історія маленької переможниці Вероніки, 9 років

«Що б їй не робили у лікарні, вона завжди усміхалася й ніколи не плакала», — згадує мама 9-річної Вероніки з Полтавщини, Альона.

Чотири роки тому, у розпал пандемії COVID-19, дівчинці поставили діагноз рак крові. Лікування тривало понад рік і включало пересадку кісткового мозку від старшої сестри.

«Раніше Вероніка була сором’язливою, а тепер стала впевненою й сильною. Навіть коли лікарі забороняли вставати після операції, вона танцювала й знімала це для соцмереж», — каже мама.

Сьогодні Вероніка вже понад пів року ходить на гурток сучасних танців з елементами акробатики. Також дівчинка любить шити одяг для ляльок разом із бабусею. Її мрія — стати дизайнеркою.

Історія маленького переможця Михайла, 8 років

Михайло святкує день народження двічі на рік: 25 серпня, коли він народився, і 15 лютого — день, коли йому зробили пересадку кісткового мозку. У сім’ї цю дату називають Днем суперклітинок, адже саме вони допомогли хлопчику одужати від раку крові.

Хвороба розвивалася стрімко: від перших симптомів до реанімації минуло всього вісім днів. Лікування для Михайлика виявилося справжнім випробуванням. Перші процедури хімієтерапії не дали очікуваного результату, тому лікарям довелося значно збільшити дозування. Але й це було лише початком: через пів року знадобилася пересадка кісткового мозку. Однак і тут на родину чекали труднощі — донорка захворіла на COVID-19 буквально напередодні важливої процедури. Понад місяць тривало очікування, поки вона одужає та зможе знову допомогти.

Попри всі ці перешкоди, хвороба залишилася позаду, і Михайлик повернувся до звичайного дитинства. Зараз він із задоволенням навчається у другому класі, де вже знайшов багато друзів. Хлопчик обожнює ходити в кіно, складати конструктор та малювати роботів.

Спорт Михайлику не до вподоби, але його мрія — стати вчителем фізкультури, як його тато.

«Хочу, щоб діти мене слухались», — сміючись, переповідає слова сина мама Олена.

Історія маленької переможниці Христини, 4 роки

4-річна Христина з Вінниччини обожнює активні ігри: хованки, катання на самокаті й біговелі. Що швидше, то краще!

Важко уявити, що два роки тому дівчинка навіть не могла стати на ніжки. А все тому, що тоді, у перші місяці повномасштабного вторгнення, лікарі знайшли у її голові пухлину. Лікування було складним: багатогодинна операція, 16 блоків хімієтерапії й майже рік у лікарні.

Сьогодні все це позаду. Христина проводить свої дні, граючись з сестрою та друзями, допомагаючи бабусі годувати кроликів і переглядаючи улюблені мультики.

Ці перемоги — це більше, ніж статистика. Це життя, сповнені сміху, дитячих мрій і нових планів на майбутнє. Кожен із нас може стати частиною цього великого проєкту добра. Даруй підтримку, змінюй життя. Адже разом ми сильніші, і саме разом здатні перетворювати надію на справжнє диво.

Таблеточки — найбільший в Україні благодійний фонд у сфері дитячої онкології, який працює з 2011 року і надає допомогу дітям та їхнім сім’ям на кожному етапі лікування від раку. За час роботи фонду адресну допомогу отримали понад 7 500 сімей. Щомісячно під опікою фонду перебувають 400 дітей, які лікуються в Україні та за кордоном.

La Roche-Posay — французький бренд дерматокосметики. Щодня разом з медичною спільнотою бренд рухає дерматологічний догляд вперед задля відкриття нових способів допомоги людям. Поєднуючи ефективність і глибоке розуміння людей, виявляючи за допомогою досліджень вплив проблем зі шкірою на якість життя, привносячи найновіші знання в сфері дерматології у рішення по догляду за шкірою. Від новонароджених до людей, які проходять лікування онкологічних захворювань, від потреби в захисті від сонця до відновлення пошкодженої шкіри: бренд не зупиняється поки не подарує краще життя кожній шкірі. 

Реклама

Популярні матеріали

Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969...


Головний тренд зими: рукавички, сумки, шарфи та інші аксесуари з...


Що подивитися: 8 нових фільмів січня


Читайте також
Популярні матеріали