«Українка і сміливість — слова-синоніми». Медійна експертка, керівниця загальноукраїнських медійних і освітніх програм та проєктів Оксана Мельник

«Беручи сміливість за основу, тримати інформаційний фронт — це основне завдання починаючи з 24 лютого»

Що таке сміливість, точно знає героїня нашого інтерв’ю — медійна експертка, ексдиректорка телеканалу гарячих новин С4 та екскерівниця проєктів 1+1 Media School Оксана Мельник.

Вона на власному прикладі довела, що «українка дорівнює слову "сміливість"», а тримати інформаційний фронт під час війни — найголовніше завдання з усіх. Про виклики, складнощі, роботу на телеканалі С4, плани щодо міжнародних проєктів та договори про співпрацю з Канадою та Америкою Оксана розповіла в інтерв’ю для ELLE.UA. 

Оксана Мельник

Оксана Мельник

Життя кожного українця 24 лютого поділилося на «до» та «після». Як ви дізналися про те, що розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну?

Це був ранок четверга, на годиннику 5:00, телефонний дзвінок з Києва від колеги: «Почалося! У Києві прильоти ракет. Ми із сім’єю вирушаємо до тебе в Чернівці». Саме із цих декількох фраз розпочався новий етап. Відверто скажу — паніки не було. Я спокійно спустилася з другого поверху власного будинку, повідомила батьків і рідних та одразу вирушила на телеканал. На зборах команди було прийнято рішення, що ми продовжуємо мовлення в будь-якому режимі й далі інформуємо людей про ситуацію в країні. Я зрозуміла, що повномасштабна війна точно розпочнеться, в той день, коли над Україною закрили небо. Із цього дня постійно очікувала на початок «нового життя». Як діяти, коли в країні війна, не знав ніхто. Сценарію не було ні в кого. Була чітка позиція: Україну ми не залишимо за жодних умов!

Оксана Мельник

Оксана Мельник

Українці зіткнулися з неабиякими викликами. Хтось одразу емігрував до іншої країни і розпочав нове життя, інші добровольцями пішли на фронт. Які виклики постали перед вами? 

Спершу зазначу, що весна 2022 року мала стати особливою для регіональних ЗМІ України, оскільки планувався запуск нового телеканалу, який я на той час очолювала, в Західній Україні, концепція, місія та ідеологія якого відповідали всім журналістським стандартам. Ми з командою понад 8 місяців будували спеціальний офіс, облаштовували ньюзрум згідно з європейськими стандартами та телевізійні студії. У лютому проєкт перебував на фінішній прямій. Викликом стало завдання за будь-яких умов запустити телеканал та гідно тримати інформаційний фронт. У нас вийшло. На початку літа команда телерадіокомпанії С4 вже працювала в новому офісі й жодного дня до сьогодні не припиняла свого мовлення. Виклики були щодня, умови праці та страшні реалії диктували свої правила, проте нам удалося вистояти і показати хороші результати. 

Оксана Мельник

Оксана Мельник

Ви очолювали телеканал С4 (ТОВ МТРК «Чернівці» провела масштабний ребрендинг, у результаті чого з’явився телеканал С4 та радіостанція С4. — Прим. ред.). Скажіть, як змінилося його мовлення під час повномасштабного вторгнення? 

Як я раніше зазначала, С4 — перше якісне регіональне ЗМІ, яке працює за журналістськими стандартами. Мовлення змінилося кардинально. 24/7 новинна стрічка оновлювалася кожні 10 хвилин. Ми виходили з екстреними випусками новин, і одразу ж — з першого дня — в ефірі був загальнонаціональний марафон. Весь розважальний контент, який ми створювали, був занесений до архіву і наразі очікує на кращі часи. Збільшилися на 70% соціальні проєкти та проєкти, які відкривають Україну й українців по-новому. Для мене особисто С4 — це проєкт, у який була вкладена душа. Телеканал з потужним майбутнім.

Оксана Мельник

Ви приклад сміливої українки, яка впевнено долає перешкоди і показує успішні результати. За ними стоїть і залізний характер. Чим українська жінка особлива? 

Українка дорівнює слову «сміливість»! Ми надзвичайно сміливі жінки, які за свою країну, дітей, чоловіків, батьків і рідних підуть до кінця. Захід України і Чернівці стали прихистком для тисяч українців. Ми знаємо, як удень, наприклад, керувати потужним медіахолдингом, а ввечері всім разом готувати страви, маскувальні сітки та речі й передавати їх на передову нашим захисникам. Нині час змін. Ми показуємо приклад світу, як українці й українки борються за свою свободу та незалежність. Світ підтримує нас і бачить, якою ціною нам дістається свобода.

Оксана Мельник

Оксана Мельник

Світ дійсно підтримує Україну, і вона виборола лідерське місце на світовій арені. Які міжнародні проєкти ви плануєте далі втілювати в життя як потужний експерт у сфері медіа? 

Моє завдання в Чернівцях наразі виконане. Я з командою перезапустила телеканал С4, і ми зробили потужний ребрендинг в умовах війни та епідемії COVID-19. До цього понад 6 років я працювала в одному з кращих медіахолдингів країни «1+1 Media» та очолювала перший медіаклуб у Західний Україні Oksana Melnyk Media Club, будучи тренером з ораторського мистецтва та керівником загальноукраїнських медійних і освітніх програм та проєктів. Це був непростий шлях, разом із цим нині Україні як ніколи потрібна потужна зовнішня підтримка провідних держав світу. Тому в мене вже підписані договори про співпрацю з Канадою та США. Я переконана, попереду на мене очікує плідна робота на міжнародній арені, яка принесе Україні потужні результати та допомогу, аби відновити те, що знищили окупанти. Україна обов’язково переможе! Світ укотре переконається в силі та дусі українського народу. І на увесь світ укотре зазвучить наш гімн. 

Оксана Мельник


Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали