«Я прокинулася вранці з кам’яними грудьми і з температурою під 40 градусів» — Анна Різатдінова про післяпологові проблеми зі здоров'ям та виховання сина

Українська гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор та засновниця Академії гімнастики розповіла ELLE.UA про своє материнство     

ELLE.UA Чи брали ви паузу після пологів і на який час? Наскільки важливим, вважаєте, постійне перебування з дитиною у перші місяці її життя?

Анна Різатдінова Вперше я поїхала по роботі за кордон, коли Ромі (син Анни. – Прим.Ред.) було чотири місяці. До того весь час перебувала із ним. Лікар не дозволяв мені навіть тренуватися. Лише перед майстер-класом у Франції я поступово почала повертатися до фізичних навантажень – кардіо, пілатес, стретчинг. Зараз дивно прозвучить, але після трьох місяців без спорту я, професійна спортсменка, не змогла навіть сісти на шпагат. Хоча роблю це з п’яти років. Однак нагода провести майстер-клас у Франції та постати перед дітками в хорошій формі дуже мене мотивували.

Особисто я вважаю, що у перші місяці життя дитини присутність мами надважлива. Безумовно, це може бути не 24/7, але максимум часу приділяти потрібно. Тому я в жодному разі не жалію, що провела перших три місяці не в спортивному залі, а поряд із сином. Переконана, навіть з перших днів ми закладаємо у дітей все найцінніше.

Анна Різатдінова з сином

ELLE.UA З якими проблемами довелося зіткнутися після народження сина? 

Анна Різатдінова Як не дивно, за 17 років у спорті у мене не було травм. Розтягнення зв’язок можна до уваги навіть не брати, для професійного спортсмена це не травма.

Під час вагітності, коли імунітет ослаблений, вилізли усі проблеми – то у мене було запалення меніску, то матка виявилася в тонусі, і лікар забороняв будь-які фізичні навантаження.

Після пологів, коли почала їздили за кордон із майстер-класами, але при цьому продовжувала грудне вигодовування, почався мастит. Це дуже неприємно, як зараз пам’ятаю: це сталося у Польщі, у мене в той день як раз був вихідний, і я прокинулася вранці з кам’яними грудьми і з температурою під 40 градусів. Після того я перестала годувати груддю, Ромі було якраз півроку.

Анна Різатдінова

ELLE.UA Чи була у вас післяпологова депресія? Якщо так, то як справлялися?

Анна Різатдінова Безумовно, у перші три місяці, коли цілодобово сиділа з сином, були моменти, під час яких відчувала себе абсолютно ізольованою від зовнішнього світу. Але ніякої післяпологової депресії у мене не було. Я настільки очікувала появи Роми, що була готовою до всіх труднощів. Але знову ж таки, як тільки у мене з’явилася можливість, я повернулася до роботи. Я з тих людей, для яких важливо бути реалізованими.

Сидіти в декреті всі три роки – не мій шлях. Крім того, як показує практика, у житті бувають різні ситуації, коли чоловік може піти, і жінці в цей момент потрібно зуміти міцно встояти на ногах.

Для дитини що першочергово потрібно? Це щаслива мама, бо якщо щаслива вона – то щасливий і малюк. Тому якщо мама весь час скаржиться, але при цьому продовжує сидіти в декреті, нікому від цього не легше. Якщо вона відчуває себе самореалізованою і балансує між роботою та дитиною, то це тільки на користь усім.

Анна Різатдінова з сином

ELLE.UA Чи реально поєднувати роботу з доглядом за новонародженим? І пізніше, коли дитина уже підросла?

Анна Різатдінова Спочатку поєднувати роботу та грудне вигодовування дуже важко. От я, до прикладу, поїхала на майстер-клас за кордон, і хоч продовжувала зціджувати молоко, все одно заробила мастит. Тому в такий період краще берегти себе, утриматися від будь-яких поїздок та важкої роботи і присвятити час дитині. А вже коли закінчите грудне вигодовування, цілком реально все поєднувати.

ELLE.UA Чи є у сина няня? Як обирали? На якому етапі уже «ок» для вас залишати дитину з нянею?

Анна Різатдінова Послугами няні ми користуємося дуже рідко. Тільки коли я їду за кордон. В усі інші дні допомагають мої батьки. Спасибі їм за це.

ELLE.UA Чи ходить дитина у дитячий садочок? Як обирали?

Анна Різатдінова Рома пішов у садок у вересні. Весь час перед тим він знаходився більше або зі мною, або з бабусею та дідусем, постійного контакту з іншими дітьми у нього не було. Тому я дуже хвилювалася, як він поводитиметься у садку. Але за той місяць, як він ходить, Рома дуже змінився. Став комунікабельнішим. Помітно, що спілкування з іншими дітками пішло йому на користь.

Першочергово ми обирали садок, який був би близько біля дому. Спочатку залишали Рому всього на кілька годин, зараз уже на півдня. Не менш важливим для мене було ставлення до дітей. Як тільки я познайомилася з вихователями, всі запитання у мене зникли. Я абсолютно спокійно довірила їм свого сина.

Анна Різатдінова з сином

ELLE.UA Як організований час сина? Чи водите на гуртки? Чи дозволяєете користуватися гаджетами та дивитися мультики?

Анна Різатдінова На дев’яту ранку ми їдемо у садок, а десь о першій дня бабуся або дідусь забирають Рому додому. Потім у нього денний сон та прогулянка. Обов’язковими є заняття спортом – кілька разів на тиждень ходимо до секції футболу. Якщо чесно, додавати ще щось поки сенсу не бачу. У садку в них є і ліплення, і малювання, і англійська мова, і інші розвиваючі уроки.

А мультики – мабуть, проблема усіх батьків. (Усміхається). Я намагаюся ховати від Роми телефон, бо тільки він його бачить, починає просити ввімкнути щось. У такі моменти я чітко кажу, що він може глянути лише два мультика по п’ять хвилин. Все!

Намагаюся обирали лише корисні мультфільми – англійською або про алфавіт чи цифри. Щоб хоч якась користь була від того, що він дивиться в гаджет.

ELLE.UA Які найважливіші принципи виховання сина?

Анна Різатдінова Для мене найважливіше бути для дитини другом. Аби він не боявся мене, а поважав, міг прийти за порадою чи підтримкою. Також я прагну виховати в Ромі ті якості, які хотіла би бачити у чоловікові поряд, – повага до жінки, дисципліна, працелюбність, щоб він був лагідним, добрим і завжди дотримувався слова. Усе це я намагаюся уже зараз вкладати в Рому.

Анна Різатдінова з сином


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали