Залізна леді: документальні та художні фільми про Маргарет Тетчер

Одна з найвпливовіших політикинь в історії

Цього дня 98 років тому народилася перша жінка, яка стала прем`єр-міністеркою європейської держави — «Залізна леді» Великої Британії Маргарет Тетчер. Посаду вона обіймала з 1979 по 1990 рік, і протягом цього часу вивела країну з глибокої економічної кризи, змогла відновити її імідж на світовій арені та відіграла одну з вирішальних ролей у розвалі соціалістичного табору.

Маргарет Тетчер

«Туди, де панує розлад, ми принесемо гармонію. Туди, де є помилки, ми принесемо правду. Туди, де є сумніви, ми принесемо віру. А туди, де панує відчай, ми принесемо надію», — сказала Маргарет Тетчер, прибувши до свого кабінету на Даунінг стріт.

Історія однієї з найвпливовіших жінок XX століття лягла в основу багатьох документальних і художніх фільмів, про деякі з них ми сьогодні вам розповімо.

«Маргарет Тетчер: Довгий шлях до Фінчлі», 2008 рік

Кінофільм зображує ранні роки карʼєри Маргарет Тетчер: від самого її початку у 1949 році до здобуття крісла парламентаря у 1959 році. «То як Меггі вдалося це зробити?» — інтригує підзаголовок картини.

«Маргарет», 2009 рік

Спродюсований тією ж компанією, що й попередній фільм, «Маргарет» із Ліндсі Дункан у головній ролі розповідає про завершення премʼєрства Тетчер. Історію пронизують флешбеки про поразку Маргарет на виборах 1975 року.

«Залізна леді», 2011 рік

Безперечно, найвідоміший фільм про Маргарет Тетчер, головну роль у якому виконала зірка Меріл Стріп. Кінострічка відстежує шлях «Залізної леді» від моменту виникнення в неї інтересу до політики й до моменту зйомки картини.

«Корона», 2020 рік

Маргарет Тетчер, звісно, зʼявилася й у 4 сезоні серіалу «Корона», що розповідає про життя британської королівської сім’ї. Виконавиця ролі «Залізної леді» Джилліан Андерсон передивилася безліч відео за участі політикині, аби якомога точніше передати її рухи та міміку.

Tracking Down Maggie, 1994 рік

Ця «неофіційна біографія Маргарет Тетчер» — кінокартина документаліста Ніка Брумфілда, що складається з його спроб узяти в неї інтервʼю. Журналістська робота перетворюється на справжню погоню, протягом якої автору вдається довідатися цікаві подробиці з життя «Залізної леді».


Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали