Війна внесла корективи до всіх сфер нашого життя. Звісно ж, ці зміни не оминули й індустрію краси та догляду за собою. Звички у повсякденному манікюрі та виборі nail art також дуже змінилися. Про те, чому це сталося та які тренди панують сьогодні серед українок, розповідає засновниця та креативний директор мережі MVK, експерт із досвідом роботи понад 15 років Вікторія Колодій.
Базові beauty-ритуали, які сприймалися як невід’ємна частина буденності в мирні дні, у воєнний час набули зовсім іншого змісту. Відвідування салонів краси — це не про сеанс догляду, а скоріше про медитативну терапію, яка відволікає від реальності, в якій ми живемо зараз, і водночас дає ресурс, щоб учитися жити в цій реальності й не ставити життя на паузу. Зміни торкнулися не лише сприйняття beauty-ритуалів у цілому, але й звичок, які були притаманні «до».
Уподобання в нігтьовій естетиці змінилися суттєво — консервативні звички відійшли на другий план, усе частіше віддається перевага манікюру з вигадливим дизайном, виконаному в яскравій кольоровій гамі.
Мультиколор — один з варіантів поширеної nail-звички, яка прийшла на зміну нюдовому та натуральному манікюру. Дедалі частіше обирають також патріотичний манікюр як нагадування самим собі про приналежність до нації сміливих, у дизайнах закладені меседжі, що ми єдині, сильні й перемога все ближче з кожним днем.
Думаю, це звичка, яка не матиме сезонності. Це — нова класика. Типовий мінімалізм теж має місце як елемент елегантного акценту на нігтях, проте цей стиль найчастіше подається з дизайнами, які я відношу до ідей з позитивним вайбом, і для кожного він має свою власну візуалізацію — у вигляді серця, тонких рівних або хвилястих ліній (що символізує емоційну рівновагу або ж, навпаки, хвилювання та занепокоєння). Сьогодні манікюр — це однозначно про символи і зміст, а не про бездумне нанесення чергового дизайну.