Як зменшити жирність волосся та шкіри голови

Перевірені лайфхаки

Жирність волосся через неможливість якісно та вчасно вимити голову — одна з ключових beauty-проблем українок під час війни. Редакція ELLE.UA дізналася у спеціаліста з реабілітації волосся та шкіри голови із 14-річним стажем, члена Асоціації трихологів України, засновниці Центру реабілітації волосся Юлії Седлецької, як мінімізувати вироблення себуму на шкірі голови.

Жирність шкіри голови залежить від сукупності факторів: харчування, гормонального фону, віку та гігієни. Дуже важливо розуміти, що у певні періоди життя у всіх людей сальні залози функціонують по-різному. Наприклад, у дітей сальні залози майже не працюють, проте активно функціонують потові канали. У підлітків (з 9-11 років) відбувається активізація сальних залоз, і ми починаємо спостерігати жирність шкіри голови. У дівчат від 21 року сальні залози більш стабільні, тож скарги на жирність шкіри бувають, якщо сьогодні вони зробили укладку, а вже завтра корені виглядають несвіжими і втрачається об’єм.

Харчування

Щоб зменшити густоту сального секрету, варто включити до раціону свіжі фрукти та овочі, пити багато чистої негазованої води, мінімізувати вживання жирної їжі, фастфуду та кави з молоком.

Догляд

Підбирайте шампунь для шкіри голови, а не для структури волосся. Багато власниць фарбованих або освітлених пасом купують відновлювальний, зволожувальний шампунь — з таким засобом шкіра голови буде ставати жирною швидше. Я рекомендую зміцнювальний шампунь — він підходить для нормальної шкіри голови та схильної до жирності.

При цьому потрібно завжди мити волосся двічі, використовувати власне волосся як пілінг і не поспішати під час цієї процедури, для того щоб ретельно очистити шкіру та повністю змити шампунь. Якщо шампунь змити не до кінця, шкіра вибудовуватиме захисний бар’єр і активно вироблятиме сальний секрет.

Гормони

Підвищена секреція сальних залоз нерідко пов’язана з надлишком чоловічих статевих гормонів. Якщо вас часто турбує проблема сальності — перевірте свій гормональний фон.

Стрес

На сальні залози впливає стрес. Коли ви нервуєте, волосяний м’яз спазмується і тисне на сальну залозу, провокуючи надлишок себуму. Не завадить приймання вітамінів групи B і мінімізація стресів.

Чи справді у вас жирна шкіра?

Грамотну діагностику стану шкіри голови може зробити фахівець — трихолог або майстер лікування шкіри голови. Непотрібно ставити собі діагнози самостійно. Пересушуючи шкіру голови, яка не є жирною, ви будете сприяти стоншенню волосяного стрижня та випаданню волосся.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали