Чому волосся після фарбування стає сухим і як цього не допустити?

Проблема, з якою стикається кожна друга дівчина

Ексклюзивно для ELLE.UA на запитання про причину сухості волосся після фарбування відповідає фахівець із реабілітації волосся та шкіри голови із 14-річним стажем, член Асоціації трихологів України, засновниця Центру реабілітації волосся Юлія Седлецька:

Почнемо з того, що фарбування волосся — це хімічний процес. А будь-який хімічний вплив — це зміна початкової структури. Коли на волосся наноситься барвник, його завдання — проникнути в структуру. За допомогою хімічної реакції кутикула волосся відкривається, пігмент проникає вглиб стрижня, точніше в кортекс.

Кутикула — це найсильніший шар, він складається з 9-11 рядів лусочок, покладених подібно до черепиці. Між ними розміщений ліпідний прошарок, який зберігає структуру волосся цілісною. Після фарбування кутикула вже ніколи так щільно не прилягатиме і, відповідно, не утримуватиме цілісність стрижня, не захищатиме його від ультрафіолетових променів, вітру і втрати вологи.

Коли кутикула перестає бути цілісною, ми також спостерігаємо її поступове відшарування та зменшення кількості рядів. Волосся стає більш крихким, сухим, неживим. Щоб уникнути погіршення якості волосся, фарбуйте його тільки професійними барвниками у фахівців.

Тільки так усі важливі етапи фарбування будуть дотримані, а саме:

нанесення захисного препарату для шкіри голови;

швидкість нанесення;

додержання часу витримки;

нанесення барвника спочатку на більш щільне волосся і тільки потім, в останній момент, на більш слабке волосся, що розміщене на лінії росту (це особливо важливо для фарбування в блонд);

правильне завершення фарбування з використанням спеціальних шампунів та бальзамів з кислим середовищем для зупинки процесу фарбування.

Також не забувайте:

Перші 7-10 днів після фарбування використовувати шампунь та бальзам для підтримки кольору.

Після переходити на догляд у вигляді шампуню, який підібраний за типом вашої шкіри.

Використовувати маску з низькомолекулярною масою 1 раз на тиждень, витримуючи її від 15 хвилин до двох годин (це важливо для відновлення ліпідів міжкутикулярного простору).

Використовувати бальзам зі зволожувальним впливом.

На постійній основі наносити сироватки, що не потребують змивання, для покращення структури волосся.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали