Як зменшити електризацію та пухнастість волосся

Лайфхаки, які спростять життя

Електризація волосся та його пухнастість спричиняють нам дуже багато дискомфорту. Як вирішити ці проблеми, розповідає засновниця салону Brave Wave Катерина Чорна.

Перед тим як перейти до рятівних кроків зі зменшення пухнастості, треба визначити, що ж у вас проявляється — електризація волосся чи фриз

Перше явище найчастіше виникає через нестачу вологи у повітрі/волоссі, перепади температури та тертя, результатом є те, що волосинки максимально намагаються віддалитися одна від одної. У другому випадку через підвищену кількість вологи у повітрі кутикула розкривається для її поглинання, що, своєю чергою, і провокує плутання волосся. 

Проте результат у обох явищ один — пухнасте неконтрольоване волосся незалежно від його природної текстури. 

Що ж робити, щоб зменшити негативну реакцію волосся на ці чинники? 

Переглянути ритуал миття голови 

Перше і найпростіше для покращення стану волосся — пам’ятайте, що завжди необхідно використовувати кондиціонер. Завжди. Важливо, щоб він був підібраний під тип вашого волосся — не переобтяжував, але і не був занадто легким. Саме кондиціонер допомагає утримувати вологу у волоссі і попереджати його пересихання. Рекомендовано також надавати перевагу кондиціонерам без агресивних силіконів у складі. 

Якщо у вас є час, сили та натхнення — залучіть у свій щотижневий ритуал використання масок для волосся з функцією глибокого зволоження. 

Для закріплення ефекту можна також використовувати незмивні (leave-in) кондиціонери, які завдяки створенню неагресивної плівки утримують вологу всередині. 

Також помічним буде правильно підібраний під ваш тип шкіри голови шампунь. Проте в холодний період можна робити трохи більший акцент на використання зволожувальних або безсульфатних шампунів, які зазвичай менше сушать волосся. 

І пам’ятайте: волосся та шкіру голови миємо теплою водою, ніколи не гарячою. Оптимальна температура — 38–40 градусів.

Якщо ви використовуєте засоби для укладки — впевніться, що у складі нема підсушувальних спиртів, наприклад, denatured alcohol, ethanol, isopropanol, propanol. Натомість надавайте перевагу продуктам зі зволожувальними та вологоутримувальними компонентами. 

Утримуватися від використання агресивних аксесуарів

Важливо контролювати температуру фену, не допускаючи перегрівання волосся та його пересушування як наслідок. За можливості надавайте перевагу фенам з частинками, що здатні йонізувати (так-так, вони працюють), щоб зменшити статику волосся. Та ж рекомендація стосується і інших стайлерів, які призначені для сушіння волосся або зміни його текстури (електричні браші, випрямлячі тощо). 

Контролювати механічні пошкодження 

Після миття голови зайву вологу забирайте з волосся промокальними рухами, уникаючи агресивного тертя рушником. Оптимально, якщо ви будете використовувати рушник із мікрофібри чи шовку — вироби з таких матеріалів контрольовано вбирають вологу, на відміну від бавовни, та залишають помірну кількість води у волоссі, не пересушуючи його. 

Для зменшення пошкодження волосся намагайтеся мінімізувати його контакт із синтетичними та текстурованими поверхнями. Це можна зробити, банально підбираючи волосся у нетугий хвостик або гульку. 

Якщо ж ви збираєтесь на вулицю і хвостик/гулька — не варіант, надавайте перевагу головним уборам із шовковим підкладом та перекидайте волосся наперед, коли сідаєте на крісла/сидіння з текстурованими поверхнями. 

Також бажано уникати розчісування волосся в сухому вигляді без будь-яких незмивних засобів на ньому. Якщо ж розчісування у сухому вигляді необхідне — надавайте перевагу гребеням з натуральною щетиною.

Налагодити побут 

У разі, якщо у вашому приміщенні дуже сухе повітря, — попіклуйтеся про можливість встановити зволожувач. За це вам буде вдячне не лише ваше волосся, а і шкіра та дихальні шляхи. Замініть бавовняні пошивки на шовкові атласного плетіння — вони запобігають як механічному пошкодженню волосся, так і агресивному поглинанню вологи. 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали