5 помилок, яких припускаються власниці кучерявого волосся

Причини неслухняності, пухнастості та електризації локонів

Beauty-редактор ELLE.UA Олена Бабіцька поспілкувалася із засновницею салону Brave Wave Катериною Чорною та дізналася про головні помилки, яких припускаються у догляді дівчата з кудрявим волоссям.

Катерина Чорна

Як часто потрібно розчісувати кучеряве волосся?

У сухому вигляді — взагалі бажано не розчісувати. Адже, розчісуючи волосся у сухому вигляді, ми просто додатково травмуємо його. Розчісування з точки зору бережного ставлення до кучерів допускається лише у момент, коли на волоссі є протектор, який додає еластичності.

Наприклад, щедро нанесений незмивний засіб, який полегшує розчісування. У цілому ж ми радимо розчісувати лише у момент миття голови — на етапі нанесення кондиціонеру (або бальзаму). Коли волосся мокре і на нього нанесений кондиціонер як компонент для розплутування — розчісування вдається в рази легше.

Чи правда, що кучеряве волосся більше схильне до пошкоджень через пористу структуру?

Не зовсім. Існує догма, що кучеряве волосся — обов’язково пористе. Насправді ж кучеряве волосся також буває з умовно низькою та середньою пористістю. Так само, як і пряме пористе волосся. Пористість — це не те ж саме, що текстура.

Тому, якщо говорити в цілому, — так, волосся з високою пористістю більше піддається пошкодженням, адже воно легше віддає вологу, тим самим втрачаючи еластичність. І як наслідок, таке волосся більше піддається будь-яким механічним ураженням. Але тут мова може йти як про кучеряве, так і про пряме волосся. 

Проте так само правдою є і те, що кучеряве волосся в цілому більше схильне до пошкоджень — якраз через свою текстуру, адже з механічної точки зору воно більш чутливе до впливу того ж самого розчісування, текстурованих наволочок на подушках тощо.

Обов’язково сушити кучеряве волосся феном чи можна дозволити йому висихати природно?

З погляду підкреслення завитка — бажано з феном та дифузорною насадкою.

З точки зору безпечного догляду за волоссям — 50/50. Якщо волосся густе, вбирає багато води та довго сохне, краще допомогти йому сохнути феном. 

Якщо ж волосся вбирає небагато води і швидко висихає — можна сушити природним шляхом. 

Чому звичайний рушник псує кучеряве волосся і який потрібно вибрати?

Звичайні махрові рушники дуже активно вбирають воду. З точки зору кучерів — занадто активно, позбавляючи їх потрібного рівня вологи, а відповідно — еластичності. На додаток до всього щільність махрових рушників та висота їхніх ворсинок — досить грубі, і вони можуть травмувати кутикулу волоса. А травмований сухий локон навряд чи зможе добре кучерявитися. 

Instagram: @beyonce

На які компоненти та продукти догляду слід звернути увагу власницям кучерявого волосся?

Я б дуже радила звернути увагу на використання незмивних (leave-in) продуктів і/або стайлінгів. Незмивні продукти виконують роль протектора і підтримують збереження вологості та еластичності волоса. А стайлінги фіксують стан кучерика і допомагають завитку триматися весь день.

Не варто боятися стайлінгів та ефекту «мокрого волосся». Якщо обирати стайлінги без силіконів, спиртів, що підсушують, та наносити їх на мокре-мокре волосся — продукт майже не буде відчуватися, при цьому справно виконуючи свою роль.


Реклама

Популярні матеріали

Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали