Як правильно підібрати косметичні засоби, щоб отримати оптимальний ефект

Топ-поради від теоретиків та практиків

Хоча б один професійний косметичний засіб в наші дні є на поличці, мабуть, кожної дівчини. Проте навколо самого поняття й досі існує безліч міфів та стереотипів. Розвіяти їх прагнуть засновниці мережі онлайн- та офлайн-магазинів Sisters.

Бізнес, що почався у 2017 році з бажання мати довге, здорове й доглянуте волосся, згодом переріс у власну справу, де в пріоритеті — індивідуальний підхід до кожного клієнта та широкий асортимент засобів для догляду не лише за волоссям, але й за шкірою обличчя та тіла. За роки роботи Ілона Сич та Оксана Бішко виробили власний алгоритм з підбору професійної косметики та з радістю ним діляться.

1. Не бійтеся нового

Нещодавно почули цікавий меседж: «От раніше було зручно — в офіційному продажу є всього кілька брендів, а в тебе не болить голова, що обрати. А зараз — Rated Green, CurlyShyll, Bjorn Axen й багато-багато іншого. Так легко заблукати серед цього різноманіття». Ми розуміємо цей біль! Але будемо відвертими — не поділяємо його, адже дивимось на ситуацію під іншим кутом. Ринок професійної косметики в Україні розвивається — і це найкраще, що може бути. З кожним роком на наш beauty-маркет заходить все більше професійних брендів, як зовсім юних, так і тих, що мають багаторічну історію. Ви ж не їсте щодня одну й ту саму страву? То нащо позбавляти свою шкіру та волосся такої самої можливості побути трошки «гурманами». Просто робити це треба з розумом.

2. Підвищуйте свою beauty-освіченість

Авжеж, ми згодні, що професійно читати косметичні етикетки можуть хіба що хіміки-технологи. Проте є базові розуміння, які необхідні кожній з нас. Наприклад, що крем із ретинолом оптимально використовувати перед сном, бо зазвичай ця молекула нефотостабільна, а вдень обов’язково наносити на обличчя сонцезахисний засіб. Чи що сироватку для обличчя з пептидами не варто застосовувати одразу після оновлювального лосьону: кислоти в його складі руйнують пептидні зв’язки (саме тому й активується процес відлущення), тож ви просто знищуєте формулу. Але все це зовсім не означає, що професійна косметика потребує використання виключно в салоні чи клініці краси. Або що призначати подібні засоби має лише спеціаліст. Авжеж, професійна консультація — це база, з якої важливо почати. Проте знаючи ази догляду, ви цілком можете дозволити собі експерименти — в межах розумного. Сьогодні зростає ціле покоління так званих скінтелектуалів — beauty-ентузіастів, яким цікаво, як працює їхня шкіра та тіло загалом. І ми маємо намір долучити вас до їх рядів. Саме для цього створили блог на нашому сайті. Запевняємо: після прочитання ви також зможете давати подругам поради, як вибрати якісну косметику.

3. Знайте свою базу

Ера, коли ваш догляд за волоссям складали лише шампунь та кондиціонер, а для обличчя на поличці стояв один крем — давно минула. Зараз базовий догляд — це значно більше засобів. Як вибрати косметику для обличчя? З яких етапів складається грамотна програма догляду за волоссям? На всі ці та багато інших питань щодо структури щоденної beauty-рутини ми знаходили відповіді шляхом проб та помилок. Тому прагнемо спростити завдання нашим клієнткам. Приміром, необхідні етапи догляду за волоссям — це очищення: пілінг чи скраб раз на 5 — 10 миттів, а вже потім шампунь. Як вибрати шампунь? Підбирати необхідно за типом шкіри голови. Як вибрати кондиціонер для волосся? Згідно з його потребами по довжині — адже навіть за умови жирної шкіри голови волоссю може не вистачати живлення через його природньо пористу структуру. Маска для глибокого відновлення може наноситися до кондиціонера або замість нього, але раз на 5— 10 сеансів миття. Слідом іде незмивний догляд перед сушкою феном. Термозахист знадобиться, якщо ви регулярно і довго перегріваєте волосся прасочкою чи стайлером. Коли мова йде про догляд за обличчям, важливо не забувати про двоетапне очищення, делікатну ексфоліацію, зволоження та сонцезахисний крем. Останній, до речі має відрізнятися від того, що ви берете з собою на пляж. Адже засоби «для міста» розраховані на те, що будуть залишатися на обличчі протягом дня — а пляжні формули створені з урахуванням контакту з водою та необхідності відновлювати захисний засіб кожні пару годин. Це різні формули і різний механізм роботи.

4. Не женіться за популярністю

Раніше ми порадили б вам не вірити рекламі, або принаймні ставитися до неї скептично. Сьогодні до цього списку вимушені додати і блогерів. Звісно, не всіх. Проте, погодьтеся, в еру тік-току та інстаграму поняття експертності дещо втратило свій сенс, тому покладатися на «сарафанне радіо» стає все складніше. Зазвичай дуже розпіарений продукт може не виправдати очікування. Тож детальне вивчення доглядової рутини та вміння прислухатися до власних потреб стали справжніми пріоритетами. Хто порекомендував вам той чи інший бренд? А хто його заснував? Чи збігаються їх beauty-орієнтири із вашими? А чи відповідають засоби вашим потребам? Із запитом, яку косметику обрати, варто звернутись до експертів.

5. Виявляйте повагу до себе

Професійний догляд не може бути копійчаним. Адже в розробку подібних продуктів покладені складні технології, кожна формула вивірена з ювелірною точністю, а виробництво затратне та довготривале. Інгредієнти професійної косметики завжди високоякісні, а формула концентрована. Професійний засіб має вищий цінник, проте розхід продукту завжди в рази економніший. Яскраві тому приклади — бренди Rated Green та I`m From, які проводять наукові дослідження та будують власний концепт доглядової косметики на ефективності, безпечності та доказовості.

6. Навчіться слухати себе

У всіх нас бувають спонтанні покупки, всі ми іноді схильні вірити обіцянкам реклами, адже її створюють цілі команди, що вивчають споживацьку психологію. Тож не треба надто картати себе за емоційність та довірливість. Треба просто налагодити зв’язок із собою. А для цього треба пам’ятати: ви в себе в пріоритеті. Ви знаєте, що провідні мейкап-експерти не радять щодня на автоматі робити один і той самий макіяж? Замість цього вони закликають дивитися на себе і думати про те, чого саме сьогодні потребує ваше обличчя: в деякі дні вам захочеться приховати темні кола під очима, а в деякі буде достатньо рум’ян та туші, щоб почуватися чудово. Так само ви маєте навчитись «слухати» ваше волосся та шкіру, відчувати їх потреби. Іноді для очищення шкіри вам знадобляться два етапи: один, щоб розчинити й прибрати макіяж та часточки забруднень, що накопичилися за день, другий, щоб остаточно освіжити шкіру, — а іноді вам буде достатньо лише вмивання з легким мусом, як, приміром, вранці.  Так само і з волоссям. Іноді достатньо швидкого дуету шампунь плюс кондиціонер, а іноді не обійтись без додаткової живильної маски, чи, може, навіть попереднього глибокого очищення. Розібратись в цьому найкраще допоможе консультант. А наша головна місія — навчити кожну жінку бути beauty-майстринею для самої себе.

7. Знайдіть свої виграшні комбінації

Так, щойно ми закликали вас не перетворювати догляд за собою на справжню рутину, а прислухатися до себе. Проте, бувають випадки, коли потрібні швидкі рішення, що працюють незалежно від обставин. За роки роботи та тестування безлічі засобів ми знайшли деякі засоби та комбінації, що ніколи не підводять, і хочемо ними поділитися.

Як вибрати догляд для волосся

Власницям тонкого й ламкого волосся радимо обирати очищувальний шампунь від Bjorn Axen Sport та поєднувати його зі зволожувальним кондиціонером Bjorn Axen Moisture.

Власницям жирного типу шкіри голови і тонкого волосся рекомендуємо тонік для шкіри голови CurlyShyll Root Remedy Tonic поєднувати із шампунем-ревіталізантом та маскою для шкіри голови й волосся CurlyShyll Revitalizing.

Модний цієї осені мідний чи рудий колір швидко втрачає яскравість? З лінійкою для фарбованого волосся Bjorn Axen Color Seal відтінок зберігатиметься значно довше.

Ваше пористе волосся складно приборкати? Посильте дію незмивного засобу, змішавши його із серумом або олійкою. Мультифункціональний праймер для волосся CurlyShyll Perfection Hair Primer та сироватка з протеїнами шовку CurlyShyll Silky Oil Serum — ідеальний дует.

Бажаєте, аби КОЖЕН поцікавився вашим парфумом? Використовуйте масло бабассу для волосся CurlyShyll Babassu Oil після сушки волосся.

Як вибрати термозахист для волосся

Варто зрозуміти важливу відмінність термозахисту у випадках використання фену та агресивних термоінструментів. Термозахист, розроблений в доповнення до фену, захищає кутикулу від агресивного випаровування вологи: він зберігає еластичність, мʼякість та блиск. Будь-який незмивний засіб буде захищати ваше волосся, доки ви саме висушуєте з нього вологу. В ідеалі це має бути засіб з кремовою текстурою: незмивний догляд Rated Green Real Shea Gold Pressed Shea Butter Leave-in Treatment, праймер CurlyShyll Nutrition Hair Primer, Davines Oi All-in-One Milk. Такі продукти окрім захисту мають ряд допоміжних функцій — зволоження, розгладження, ущільнення, полегшення розчісування. 

На етапі, коли ви укладаєте вже сухе волосся, в справу має входити термозахист від високих температур (навіть якщо ви й надалі користуватиметеся феном, а тим паче якщо оберете прасочку, плойку чи стайлер). Такий продукт наноситься здебільшого на сухе волосся, а його основна функція — взяти на себе весь агресивний удар високих температур. Тут рекомендуємо Bjorn Axen Heat Styling Protection, La Biosthetique Heat Protector, Newsha Blowout Spray.

Найкраща косметика для догляду за обличчям

Як правильно вибрати сироватку для обличчя щоб надати шкірі сяяння та вирівняти її тон? Надавайте перевагу сироваткам в пляшечці із помпою, а не з піпеткою. Це гарантуватиме , що стабільність її активних компонентів збережеться довше . Уникайте простих спиртів на початку складу (Alcohol, Ethanol, Isopropyl Alcohol), що зневоднюють шкіру, та масел (Oil) — вони можуть провокувати утворення комедонів. Обирайте легкі текстури. В формулі за сяяння відповідає ніацинамід та вітамін С, про наявність цих компонентів виробник зазначає безпосередньо на баночці. Зверніть увагу на антиоксидантну сироватку Dear, Klairs Freshly Juiced Vitamin Charging Serum.

Шукаєте «ту саму» глиняну маску? Зверніть увагу на маску для очищення пор із PHA-кислотою I`m From Beet Purifying Mask.

Як вибрати сонцезахистний крем для обличчя

В першу чергу, треба розуміти, які фильтри входять до складу засобу — фізичні, хімічні чи їх поєднання. Фізичних всього лиш два — Zinc Oxide та Titanium Dioxide. Решта — фільтри хімічні. Добре працюють і ті, й інші — в залежності від призначення. Проте хочемо застерегти, що варто остерігатись хімічних фільтрів старого покоління, які є нестабільними та можуть викликати алергічну реакцію — це Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Homosalate, Benzophenone-3,4. Якщо у вас чутлива шкіра, акне, розацеа, атопічний дерматит чи інші дерматологічні захворювання — обирайте сонцезахисти на фізичних фільтрах. Категоричне «ні» скажіть сонцезахисту в форматі баночки з кришкою — обирайте засіб в тубі або з помпою.

Серед засобів, що найбільше нам до вподоби — мінеральний санскрін з екстрактом рису гоамі I`m From Rice Sunscreen SPF 50+ PA++++, зволожувальний сонцезахисний крем з пантенолом By Wishtrend UV Defense Moist Cream SPF 50+ PA++++ та сонцезахисний крем Dear, Klairs All-day Airy Sunscreen SPF50+ PA+++.

Як вибрати крем для тіла

Вас непокоять висипання на спині? Радимо використання засобу для миття тіла схильного до висипань Brioderme Acne Derma Wash. І на завершення — зволожувальний лосьон вашого улюбленого бренду. 

Ми могли б продовжувати ці поради до нескінченності. Як правильно вибрати косметику? Як підібрати крем для обличчя? Який шампунь вибрати? Адже косметика — це вже не просто продукт гігієни. Це вияв турботи про себе! Тож піклуйтесь про себе, любі, та обирайте найкраще. А команда Sisters радо допоможе розібратись у всьому та стане вашим надійним провідником.



Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали