Як доглядати за кучерявим (і не тільки) волоссям при частих переїздах

Великий beauty-гід

У нинішні часи у фокусі залишається вміння зберігати мобільність та легкість у переміщеннях. Тож складно уявити подорож із усіма пляшечками, тюбиками та баночками, якими ми користуємося на регулярній основі. А отже, ми маємо попіклуватися про те, як оптимізувати набір косметики для волосся, щоб він не обтяжував, але забезпечував достойний догляд

Засновниця салону Brave Wave Катерина Чорна розповідає, що треба враховувати при налагодженні процесу догляду за волоссям у дорозі:

Жорсткість води у регіоні, куди ви вирушаєте

На що впливає жорсткість води? Залежно від показника жорсткості дія того чи іншого продукту може посилюватися або послаблюватися.

Рівень жорсткості води визначається наявністю в ній солей кальцію і магнію. Жорсткість та інші характеристики води в українському водопроводі можна перевірити на мапі ресурсу. Якщо ж ви їдете за кордон, можна підшукати схожі ресурси з даними про стан води в інших країнах.

Очищення

Для регіонів з м’якою водою краще підібрати шампунь, на рівень активніший від того, який ви використовуєте зараз. Тобто, якщо ви користуєтеся шампунем для нормального типу шкіри голови, є сенс перейти на шампунь для жирного типу шкіри. Якщо у вас сухий тип шкіри голови, то слід використовувати шампунь для нормального типу. Для жирної шкіри голови можна або залишити наявний нині продукт, або підшукати додатково шампунь для глибокого очищення та використовувати його орієнтовно раз на тиждень.

Для регіонів із жорсткою водою, навпаки, може знадобитися понизити рівень активності ваших продуктів. Тобто для жирної шкіри голови взяти шампунь для нормального типу шкіри, для нормального типу взяти шампунь для сухої шкіри голови, а для сухого типу шкіри голови — залишити м’який шампунь або ж навіть ввести у догляд ковош на профілактичній основі.

Якщо ж рівень жорсткості води збалансований — обирайте шампунь, який підходить за типом шкіри голови без урахування фактора жорсткості води.

Кондиціонування

Логіка вибору більш чи менш активних кондиціонерів така ж, як і з очисниками. Наприклад, для сухого волосся в умовах жорсткої води краще обрати активний зволожувальний кондиціонер, а в умовах м’якої води — менш активний.

Кліматичні умови

При переїзді або тимчасовій подорожі врахуйте також кліматичні умови регіону, в якому плануєте перебувати. Тепло, волога, вітер — усе це теж може безпосередньо впливати на вибір продуктів, і це теж треба враховувати таким чином, щоб ваші продукти «компліментували» середовищу, а не повторювали його. Наприклад, якщо ви переїжджаєте у регіон з високою вологістю повітря, то активні зволожувальні продукти можуть додатково обтяжувати волосся, надаючи йому несвіжого вигляду. За таких умов варто змінити продукт на більш нейтральний за типом зволоження.

Те ж саме стосується і стайлінгових продуктів — наприклад, якщо ви переміщуєтеся в регіон із сухим повітрям, не варто активно використовувати пінки або продукти зі спиртами, які підсушують волосся, адже вони можуть лише пересушити і погіршити його стан.

Побутові умови

Подорожі — це завжди виклик. Виклик, як упакувати все, щоб не займало багато місця, щоб не розтеклося, щоб не викинули при перетині кордону тощо.

Дві групи продуктів, які варто розглянути в рамках побутових умов: косметика та аксесуари.

Косметика

Моя відповідь на цей челендж — косметика у форматі твердих продуктів. Зараз на ринку вже є великий вибір шампунів у твердій формі й дедалі частіше трапляються хороші варіанти кондиціонерів у твердій формі. Це компактне практичне рішення, бо такі продукти не потребують багато місця і здебільшого дуже економні у використанні, тож їх зазвичай вистачає надовго. До того ж таке рішення — максимально екологічне, адже більшість продуктів має паперову упаковку.

Але є і два недоліки. Перший — треба закладати трошки часу, щоб розмочити продукт. Це більше стосується твердих кондиціонерів. А другий — потрібно купити мильничку для продуктів і слідкувати, щоб вони встигали просихати перед пакуванням у косметичку. Та якщо придбати стильну мильничку, то це може виявитися радше естетичним бонусом, ніж недоліком.

Кілька твердих шампунів без агресивних сульфатів:

Для нормального та підсушеного типу шкіри голови

Для всіх типів шкіри голови (пробувала особисто під час вимушеного виїзду з Києва, мені сподобався).

Для всіх типів шкіри голови.

Посилання на кілька достойних кондиціонерів без силіконів:

Зволожувальний

Відновлювальний

Зволожувальний

На жаль, стайлінгів у твердому форматі я майже не зустрічала (хіба помадки абощо, але зазвичай вони із силіконами), тож тут уже доведеться просто подбати про те, щоб продукт був щільно закритий.

Аксесуари

Класичний бавовняний рушник варто замінити на мікрофібровий. Мікрофібра, окрім того що набагато дбайливіше ставиться до нашого волосся, ще і досить компактно упаковується. За це мікрофібру полюбляють гірські туристи та спортсмени.

Дифузор

Дифузор — найскладніший аксесуар, який особливо не упакуєш. Тому, якщо у вас уже є улюблений дифузор та фен, варто змиритися і везти із собою. Але якщо шукаєте альтернативу, то компромісом може бути силіконовий або текстильний дифузор:

Силіконовий

Текстильний YSPark

Також пам’ятаймо і про «польові» варіанти, коли в хід ідуть народні методи як косметика та ситечко замість дифузора. Це все теж має право на існування.

Взаємозамінність продуктів

Догляд за кучерями передбачає, що певні продукти можна використовувати у кількох іпостасях. Тобто продукти можуть виконувати подвійну роль.

Такими можуть бути:

Кондиціонер/маска. Кондиціонер можна потримати довше на волоссі — і він частково виконає роль маски, адже за складом продукти цих типів схожі.

Незмивний продукт/стайлінг. Незмивні (leave-in) продукти часто можуть виконувати і роль легкого стайлінгу. За рахунок зберігання вологи у волоссі вони забезпечують еластичність кучерів, а легка гелева основа фіксує волосинки у локонах та не дає їм розлітатися занадто активно.

Продукти подвійного призначення. Наприклад, гель алое часто використовують лише як гель для зволоження шкіри, але він так само підійде і як легкий протектор для волосся.

Бюджет

Ви маєте розуміти тривалість своєї подорожі та її мету. І вже від цього відштовхуватись, приймаючи рішення про покупку/перевезення тих чи інших продуктів чи аксесуарів. Іноді є сенс не везти із собою нічого, а просто купити базу в першому супермаркеті після приїзду. А іноді є сенс купити ємності тревел-size і взяти із собою у подорож свої улюблені продукти.

Стрес-фактор

Пам’ятайте: подорож — завжди стрес. Навіть якщо подорож приємна. Тому не варто міняти підхід до догляду за волоссям у перший день. Дайте трошки часу організму, щоб стабілізуватися у нових умовах, і лише після цього приймайте рішення про зміну догляду або ритуалів.

 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали