Гіалуронова кислота — це молекула глікозаміноглікану, яка є важливим компонентом структури шкіри людини: вона заповнює міжклітинний простір і захищає клітини від механічних пошкоджень.
На 70 кг ваги людини припадає близько 15 г гіалуронової кислоти, тобто приблизно третина баночки з кремом. І дефіцит цієї цінної кислоти в нашому організмі призводить до сухості, зморшок та в`ялості. Ось чому на косметичному ринку така різноманітність засобів із гіалуроновою кислотою у складі.
Ефект
Засоби для догляду з гіалуроновою кислотою мають зволожувальну дію, внаслідок чого дрібні зморшки стають менш помітними. Полісахарид вбирає воду ззовні, тим самим допомагаючи запобігти втраті вологи. Проте процес, отже, і результат, може бути зворотним. У сухому кліматі або під час опалювального сезону цей інгредієнт притягує вологу не з навколишнього середовища (адже там її практично немає), а з глибоких шарів шкіри. Звідси стягнутість і лущення.
Але вважати гіалуронову кислоту антивіковим інгредієнтом не зовсім правильно. Якщо йдеться про ін`єкції, що омолоджують, ефект дійсно буде дуже помітним. Але зовнішнє застосування не гарантує таких же результатів.
Чому? Річ у тім, що молекули гіалуронової кислоти величезні та не здатні подолати бар`єр шкіри. А перед додаванням до формул beauty-засобів молекули дроблять — виробники запевняють, що так вони проникають у глибокі шари шкіри. Проте низка фахівців сходяться на думці, що низькомолекулярна гіалуронова кислота — не більше ніж маркетинговий хід. Таким чином, засіб не вбирається, утворюючи бар`єр на поверхні епідермісу, дає м`який зволожувальний ефект, робить шкіру гладкішою, але не усуває глибокі зморшки та складки.
Застосування гіалуронової кислоти
Найкраще віддати перевагу сироватці з гіалуроновою кислотою, оскільки в ній вміст активного компонента вищий, ніж у кремах, лосьйонах і т.д. Наносити рекомендується на вологу шкіру. Поверх сироватки потрібно нанести крем з іншими перевіреними зволожувальними компонентами.
Гіалуронова кислота у продуктах для макіяжу — приємний бонус, але не основний гравець. В інших декоративних засобах (помади, тіні, рум`яна, туш) наявність гіалуронової кислоти носить швидше ефект плацебо.