З проблемою ослабленості, ламкості, тьмяності волосся та уповільненням його росту стикається хоча б раз у житті кожна дівчина. Причин може бути безліч: стреси, екстремальні дієти, дефіцит сну, зміна догляду та погіршення якості води. Щоб зміцнити локони, допомогти їм стати довшими, зробити їх більш еластичними та блискучими, слід додати у щоденний раціон певний набір продуктів.
Збалансований раціон повинен включати м’ясо (120 г на день), яйця, жирну морську рибу (лосось, тунець, сардини, оселедець, скумбрія та форель), сир та сирі овочі. Більш ніж на 90% волосся складається з білкової речовини кератину. Це означає, що для підтримки його здоров’я та стимулювання росту важливі протеїни: нут (або хумус), сочевиця, тофу, соєве молоко, сир, яйця, сир та індичка.
Якщо ви вегетаріанка і веганка, вживайте якнайбільше різноманітних джерел рослинного білка — кіноа, сейтан, тофу, сочевицю, горіхи, арахісову олію, молодий горошок. Омега-кислоти — ще один must-have. Жирні кислоти роблять волосся більш еластичним і в результаті менш крихким. Так що обов’язково слідкуйте за наявністю в раціоні оливкової олії, авокадо та насіння льону.
«Генетика — це перше, що впливає на швидкість росту волосся та його життєвий цикл. Друге — це харчування. Якщо у людини погано засвоюється білок або надходження його в організм недостатнє, якщо ви вживаєте вкрай мало рослинних олій, волосся сильно страждатиме. І перше, що воно втратить, — пігмент. У нас є три види клітин, які відповідають за ріст волосся: кератиноцити — білки, що складають основу структури волосся, себоцити, що виділяють шкірне сало, та меланоцити, що синтезують пігмент.
Через неправильне харчування саме меланоцити страждають перші, роблячи волосся тьмяним, сірим, непривабливим. Як думаєте, чому в дівчини, яка сідає на жорстку дієту, починає псуватися волосся? Тому що в ньому втрачаються жирні кислоти. Щоб цього не допустити, слід обов’язково приймати до 70 г рослинної олії на день. Найбагатша, як не дивно це прозвучить, соняшникова — але виключно нерафінована. Крім неї олія чорного кмину та з мигдальних кісточок. У жінки на кухні має бути як мінімум п’ять олій в арсеналі — ось тоді волосся і шкіра матимуть приголомшливий вигляд.
Instagram: @juliasedletskaya
Багато хто відмовляється від молочного білка, який дуже важливий для жінки: це сир, кефір та молоко. Так, зараз з’явився новий тренд: жінки не п’ють коров’яче молоко взагалі. Так от, останні дослідження довели: без молока та кисломолочних продуктів у жінок набагато раніше почалася менопауза, підвищилася крихкість кісток та з’явилася кровоточивість ясен. Насправді буває так, що молочний білок дійсно не засвоюється, про що свідчать результати аналізів. У такому разі й справді варто виключити молочний білок, але якщо засвоюється — його потрібно споживати щонайменше 2 рази на тиждень», — каже фахівець із реабілітації волосся та шкіри голови із 14-річним стажем, член Асоціації трихологів України, засновниця Центру реабілітації волосся Юлія Седлецька.