Виявляється, зовсім не обов’язково використовувати ретинол, щоб підтягнути шкіру та заповнити зморшки. Цей популярний антивіковий інгредієнт отримав серйозну конкуренцію у вигляді біоміметичних пептидів, які працюють дуже схоже, але без усіх недоліків ретинолу. Забудьте про лущення шкіри, червоні, пекучі плями на обличчі та сухість, яка дошкуляє під час традиційного лікування похідними вітаміну А.
Пептиди мають дуже схожі з ретинолом властивості, але по-іншому взаємодіють із клітинами шкіри, стимулюючи її оновлення. Перетворившись на ретиноєву кислоту, похідна вітаміну А зв’язується з ретиноїдними рецепторами в дермі й у такий спосіб регулює біологічні процеси в шкірі. На жаль, часто цей процес супроводжується свербінням, печінням, лущенням і почервонінням — адже шкіра отримала сигнал до інтенсивного ремоделювання своїх структур. У результаті цього процесу виробляються нові волокна колагену та еластину, завдяки чому шкіра обличчя стає більш гладкою та пружною.
Пептиди також стимулюють вироблення колагену, але тому, що вони імітують поведінку природних «месенджерів», які регулюють біохімічні процеси, що відбуваються в клітинах шкіри. При цьому не відбувається лущення епідермісу або подразнення. Крім того, пептиди, окрім антивікового ефекту, часто мають протизапальні та антиоксидантні властивості, які допомагають зменшити запалення. Зменшення зморшок у цьому разі відбувається набагато плавніше, а процедура чудово переноситься навіть найчутливішими типами шкіри.
Єдиний нюанс: пептиди не так добре, як ретинол, вирівнюють пігментні плями, ліквідують акне та запалення. Вони можуть полегшити перебіг акне, але ретиноїди працюють набагато ефективніше в цій сфері. Тому пептиди більше рекомендовані для зрілої, сухої та чутливої шкіри. Однак ніщо не заважає вам використовувати обидва засоби одночасно, оскільки їхня дія буде посилена. Пептиди швидко подарують вам більш гладку шкіру та підтягнуте обличчя без неприємних побічних ефектів.