Чому під час війни випадає волосся та що з цим робити

Спойлер: викиньте шампунь для глибокого очищення та придбайте щіточку для масажу голови

Пам’ятаєте, як ми рахували кількість волосків, що залишалась на гребінці після розчісування, та панікували, якщо їх було забагато? Оце безтурботні часи були! Сьогодні приводи для паніки змінились кардинально, а єдина статистика втрат, яка нас цікавить, фіксується в щоденних зведеннях Генштабу. За останні півтора року стреси та сильні емоційні потрясіння стали нашими постійними супутниками, тож фактичного підтвердження наявності в нас випадіння волосся ми більше не потребуємо: воно є, і це неминуче. Майже неминуче, якщо вірити експерту студії краси «21 Studio», стилісту-перукарю Жанні Демченко. Саме з нею ми поговорили про те, що кожна з нас може зробити для того, щоб якщо не попередити випадіння волос, то принаймні мінімізувати його наслідки.

Думаємо, що можемо вгадати, з якою проблемою до вас найчастіше звертаються клієнти останнім часом...

Ви про випадіння волосся? Так, це зараз дійсно найбільш актуальний запит. Проте саме фізіологічних причин, які викликали цю проблему, може бути безліч. Приміром, до нас зараз часто приходять на відновлювальний догляд по довжині волосся через його надмірну сухість та ламкість. Коли я починаю розпитувати клієнтів, виявляється, що останнім часом більшість із них дуже хаотично миє голову, то рідко, то часто, шампунь обирає той, що був під рукою. Хтось у постійних переїздах, хтось вважає марнотратством навіть самі думки про красу чи догляд за собою. В результаті маємо порушення діяльності шкіри голови, її живлення. І сухість чи, навпаки, надмірне саловиділення — то лише перші прояви. В далекій перспективі навіть така дрібниця, як неправильно підібраний шампунь, може призвести до випадіння волосся. Але, звісно, основна причина цієї проблеми — стрес.

Яким чином стрес впливає на наше волосся?

Варто розрізняти короткочасний та тривалий тип стресу. Короткочасний, як правило, проявляється в спазмах. Так-так, спазми м’язів та шкіри голови також існують — це не вигадка перукарів чи маркетологів, не примха занадто чутливих клієнтів. Під волосяним покривом існує область під назвою надчерепний апоневроз або ж сухожильний шолом голови. Саме стан апоневрозу та всього потилично-лобного м`яза відіграє одну з основних ролей у тому, наскільки здоровим виглядає наше волосся та обличчя. З віком тканини сухожильного шолома починають щільно зростатися зі шкірою голови, утворюючи спайки та спазми. А стреси тільки прискорюють та посилюють цей процес. Спазмовані м’язи, спазмовані судини, спазмовані тканини — все це призводить до послаблення волосяного фолікула, що за два-три місяці проявиться у посиленому випадінні волосся. Якщо ж мова про довготривалий стрес, коли організм переходить в режим економії власних ресурсів, то тут підключаються також гормональні розлади та нестача поживних елементів, і випадіння волосся стає не тимчасовою, а хронічною проблемою.

Чи можливо діагностувати, що стало причиною випадіння волосся?

Хочу підкреслити, що я не є лікарем-трихологом і саме лікування алопеції — не мій профіль. Проте під час первинного огляду клієнта чи під час роботи зі своїми постійними відвідувачами можу помітити багато проблем. Кожен візит у «21 Studio» починається з огляду за допомогою трихоскопа. Це цифрова камера, яка дозволяє вивчити стан шкіри голови та волосся під багаторазовим зумом. Лупа, чутливість і лущення, сліди механічних травмувань та недбалого догляду, надмірне саловиділення, псоріаз та себорейний дерматит, порушення функції капілярів та очагова алопеція — ось неповний перелік проблем, які я можу побачити в трихоскоп. Також він дозволяє мені порахувати кількість волосків, що ростуть з однієї фолікули: якщо їх три чи більше — це означає, що, навіть якщо клієнт скаржиться на випадіння, воно, скоріш за все, було нетривалим, бо загалом фолікули здорові. Іноді я навіть можу зробити висновки, що в пацієнта змінилося харчування за останній період. Приміром, у веганів волосся стає немов прозорим — воно пігментоване, але саме будівельного «цементу» йому не вистачає.

А яким чином ви діагностуєте спазмованість шкіри голови?

Під час масажу. Це можна зробити навіть самостійно. Для цього охопіть голову обома долонями, розташувавши їх над вухами. Кінчики пальців міцно притисніть до голови, щоб вони не ковзали. А тепер намагайтеся рухати шкіру голови разом із пальцями. Якщо апоневроз достатньо еластичний, він буде рухливим. Його треба підтримувати в такому стані регулярним масажем, не обов’язково в салоні. Це можна робити й удома самостійно, просто треба, щоб майстер один раз показав вам, як діяти. До речі, стануть у пригоді також невеличкі силіконові масажні щіточки, які можна використовувати під час нанесення шампуню. Але, звісно, буває й таке спазмування від пережитих стресів, коли я розумію, що одного масажу голови буде недостатньо — треба розслабляти і шийно-комірцевий відділ, і загалом позбавлятися скутості та затискання в усьому тілі. В таких випадках я рекомендую піти на масаж до нашого реабілітолога Євгенія. Коли в нього на канапці клієнт починає засинати — можна переходити до більш конкретних завдань.

А якщо причиною випадіння стали не спазми, а саме тривалий стрес?

Іноді я можу порекомендувати здати певні аналізи: дізнатися рівень феритину чи вітамінів групи В, перевірити стан щитоподібної залози чи ШКТ. Якщо бачу, що проблема виходить за спектр моїх повноважень, раджу звернутися до профільного спеціаліста. Мене пацієнти часто просять порадити вітаміни для волосся, просто керуючись власним досвідом, але я проти подібної практики, адже тут багато індивідуальних передумов, врахувати які може лише медик. У кращому випадку ви просто витратите гроші на щось, чого ваш організм не потребував та не засвоїв, у гіршому — загострите перебіг хронічних захворювань, про які ви могли не знати. Краще було б витратити ці кошти на професійний догляд за волоссям у салоні.

А якщо когось від стресу спіткало і випадіння, і посивіння, чи можна розв`язувати обидві проблеми одночасно?

На щастя, все більше жінок приходять до розуміння, що сивина — це не проблема. Наші погляди змінюються в бік прийняття та естетизації природних процесів, що відбуваються з нашим тілом. Хоча, дійсно, останнім часом у багатьох із нас сивини побільшало внаслідок пережитих стресів. Якщо це викликає дискомфорт, можна зафарбовувати її тон у тон з основним кольором волосся. Можна використовувати техніки балаяжу та розмивати інтенсивність прояву сивини за допомогою світлих бліків. У будь-якому разі ми дивимося на завдання комплексно та підбираємо оптимальну та найбільш лагідну до волосся стратегію, яка не зашкодить лікуванню випадіння, якщо воно є.

На який догляд зараз найбільший запит?

До нас найчастіше приходять на процедури з живлення. Проте я щоразу дивлюся, чого потребує саме волосся клієнта, а не його свідомість. Як я вже згадувала, останнім часом почастішали випадки, коли люди неправильно підбирають собі щоденний догляд. Хтось миє голову надто часто, бо після зимових блекаутів залишився страх, що іншої можливості може й не бути. Хтось, навпаки, миє рідше, ніж зазвичай, бо нема часу на дурниці, проте водночас використовує шампунь для глибокого очищення волосся та вимиває шкіру голови до скрипу. Такого ні в якому разі не можна робити, особливо на регулярній основі. Я взагалі вважаю, що шампунь для глибокого очищення — це професійний засіб, який в домашньому догляді не просто зайвий, але й може бути шкідливим. Адже він радикально змінює ph-баланс. Особисто я використовую його перед нанесенням лікувальних сироваток чи відновлювального догляду, коли треба розкрити пори шкіри голови чи лусочки волосу та потрапити в самісінький його кортекс. Авжеж, хтось апелює до того, що треба регулярно змивати з волосся надлишок стайлінгу. Але давайте будемо відвертими: у звичайних умовах на вашому волоссі та шкірі голови не накопичується такої кількості часточок забруднення, які потребували б радикальних мір та шампуню для глибокого очищення. Краще прийдіть раз на місяць у салон, пройдіть діагностику шкіри голови, зрозумійте, як вона функціонує, чи дійсно на ній та волоссі стільки забруднення. А для домашнього догляду візьміть скраб та використовуйте його раз на тиждень.

Які скраби для шкіри голови ви порадили б спробувати?

Я працюю з різними брендами: це й Orising, і Label M, і La Biosthetique, і Nashi Argan, і Oribe із Kerastase. Різні бренди та засоби підбираю під різні потреби шкіри голови. До речі, хочу нагадати, що в домашньому догляді шампунь треба підбирати під тип шкіри голови, а бальзам-ополіскувач чи маску — в залежності від стану волосся по всій довжині. Але, повертаючись до скрабів, скажу, що найбільш user-friendly мені видається саме Kerastase. Вони мають освіжувальний ефект, добре піняться, легко змиваються та не травмують шкіру голови.

У вас є засоби-фаворити? Або що з новинок ви рекомендуєте?

Ви знаєте, ми у «21 Studio» не женемося за трендами, а війна взагалі все розставила по своїх місцях. Спочатку через труднощі з постачанням ми переглянули пул засобів, якими користуємося, та залишили лише найефективніші, а потім те саме зробили й наші постійні клієнти. Зараз у нас є все, що необхідно для успішної роботи, і я не можу сказати, що мені чогось не вистачає або що я з нетерпінням чекаю на якусь новинку. Так само не вважаю коректним виділяти якийсь окремий бренд чи засіб. У кожного свій функціонал та цільова аудиторія. Адже тут багато залежить і від вподобань самого клієнта. Хтось обожнює насичені східні аромати лінійки Nashi Argan, а хтось у захваті від свіжих квітково-фруктових нот Oribe, хтось готовий витратити декілька годин на багатоступеневий догляд Label M, а хтось хоче швидкого ефекту від ампули Kerastase. Наше завдання — почути клієнта, зрозуміти, чого саме він хоче сьогодні, огорнути його турботою та улюбленими ароматами, щоб він пішов від нас задоволеним та подобався собі. Адже подобатися собі — запорука істинного антистресу.


Реклама

Популярні матеріали

8 beauty-секретів Коко Шанель


Ensuring digital content authenticity: tips for verifying...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали