6 дієвих способів зменшити затримку води в організмі

Розповідає зіркова дієтологиня Наталія Самойленко

Нерідко буває таке, що ви прокидаєтеся вранці: наче і рано заснули, і виспалися, проте бачите набряки. Вони виглядають не дуже естетично та свідчать про затримку рідини в організмі. На що це може вказувати та де та межа між фізіологічним станом та зсувом у патологію, розповідає зіркова українська дієтологиня Наталія Самойленко.

Тимчасові причини затримки води:

1. Тривале перебування в положенні стоячи або сидячи;

2. Гормональні коливання;

3. Надмірна кількість натрію в раціоні;

4. Запальні процеси;

5. Медикаменти, які здатні викликати такий побічний ефект.

Способи зменшити затримку води (при несерйозних порушеннях):

1. Контролюйте кількість солі, яку вживаєте. Натрій має здатність зв’язуватись із молекулою води та в адекватній дозі допомагає підтримувати баланс рідин як всередині клітин, так і зовні. Пам’ятайте, що дрібка солі, яку додаєте при приготуванні страв, не є істинною концентрацією добового вживання. Промислово оброблені продукти (перероблене м’ясо, копченості, маринади, консерви, напівфабрикати, соуси, хліб), також містять багато солі. Тому уважно читайте маркування продуктів. Замість солі навчіться додавати до страв зелень та спеції, такі як: імбир, часник, перець, куркума.

2. Збільште концентрацію магнію та вітаміну В6 у раціоні. Це стосується полегшення симптомів передменструального синдрому  у жінок. Крім добавок, хорошими джерелами мінералу є горіхи, цільні зерна, чорний шоколад та листова зелень.

3. Їжте продукти, багаті калієм. Він знижує затримку води завдяки зниженню рівня натрію та збільшуючи вироблення сечі. Банани, авокадо, томати, батат, шпинат, кокосова вода, біла квасоля, курага, буряк, гранат — ваші помічники.

4. Уникайте вживання рафінованих вуглеводів. Це призводить до різких стрибків рівня глюкози в крові, відповідно — підвищеному інсуліну. Високий рівень цього гормону змушує ваше тіло утримувати більше натрію внаслідок збільшення реабсорбції (зворотнього всмоктування) натрію в нирках. А це своєю чергою веде до затримки рідини.

5. Підтримуйте адекватну кількість білка в раціоні. Альбумін утримує рідину в крові, запобігає її витіканню в позаклітинний простір та утворенню набряків.

6. Пийте достатню кількість води. Так, здається абсурдним, і виникає питання: «Куди ще більше води?». Однак, якщо ви не допиваєте свою добову норму, або взагалі відсутня звичка пити воду протягом дня, то організм може міцно триматись за кожну молекулу води задля нормального функціонування.

Пам`ятайте: при ознаках затримки води протягом тривалого часу, які викликають суттєвий дискомфорт, зверніться до лікаря, щоб розібратися з першопричиною.


Реклама

Популярні матеріали

12 найпоширеніших причин для розриву стосунків


5 етапів відносин, через які проходять лише міцні пари


Silent walking: новий тренд у TikTok, який допомагає очистити...


Читайте також
Популярні матеріали