Проблема зі шкірою під час війни: алергія на обличчі

Головні види алергічних реакцій та що з ними робити

З 24 лютого українці перебувають у хронічному стресі. Багато хто був змушений залишити свій дім та важливі речі в ньому (в тому числі продукти догляду за шкірою), хтось здолав багатоденний шлях до безпечного місця, а хтось регулярно ховається в бомбосховищі. Звісно, такий стан речей не може не позначатися на стані шкіри: під час війни дівчата й жінки зіткнулися з проблемою алергії на обличчі, дерматиту на руках, появою судинної сітки, спалахами акне та гіперпігментацією. 

ELLE.UA запускає серію матеріалів, які допоможуть збалансувати стан шкіри та підтримати її до зустрічі з косметологом. Щоб дізнатися, що робити в разі появи алергії на обличчі, beauty-редакторка ELLE.UA Олена Бабіцька поспілкувалася з експерткою клініки MediSkin, косметологинею Тетяною Кіш:

Олена Бабіцька: Під час перебування в підвалах, сховищах шанси стикнутися з алергенами дуже високі. Які з них найнебезпечніші?

Тетяна Кіш: Найбільш поширеними  алергенами, що зустрічаються в підвалах, є грибки та пліснява (як міцелій, так і спори), які дуже люблять сирість; мікроорганізми та продукти життєдіяльності дрібних комах. Найбільш небезпечними алергенами вважаються грибки та пліснява. Якщо імунна система людини ослаблена, при потраплянні спор грибків в організм під час дихання може розвинутися не лише алергічна реакція різного ступеню вираженості, а й небезпечне захворювання — мікоз.

О.Б.: До яких реакцій на шкірі можуть призвести побутові алергени?

Т.К.: При контакті шкіри з побутовими алергенами розвиваються три головні види алергічних реакцій. 

Кропив’янка: розвивається майже миттєво у відповідь на потрапляння алергена на шкіру та має вигляд червоної висипки, що піднімається над поверхнею шкіри, іноді з пухирцями.  При цьому супроводжується свербежем, іноді печінням та болем.

Алергічний контактний дерматит: проявляється  почервонінням, сухістю шкіри, що супроводжується свербежем та печінням. Можливий набряк шкіри. Можуть  з’являютися прозорі пухирці, з якими відбувається ерозія (руйнування), і утворюється мокнуча шкіра.

Алергічний контактний дерматит розвивається протягом 48 годин після  контакту  шкіри з  алергеном.

Атопічний дерматит: при атопічному дерматиті захисний шар шкіри пошкоджується, що призводить до більш глибшого проникнення  алергенів у шкіру та розвитку  запалення (почервоніння, свербіж, сухість та міхурці).  Цей тип дерматиту супроводжується свербежем, що порушує сон та якість життя.

О.Б.: Які аптечні препарати безпечно приймати у воєнний час?

Т.К.: У разі появи виражених симптомів алергічного дерматиту слід усунути контакт із алергеном, а також прийняти  антигістамінні таблетовані препарати та місцево застосувати топічні кортикостероїди в поєднанні з антисептиком, що швидко знімуть запалення, усунуть відчуття свербежу та печіння, а також  знизять імовірність  вторинного інфікування шкіри, ризик розвитку якого  в умовах сьогодення є досить високим.

О.Б.: Які базові правила поводження при появі алергії на шкірі обличчя?

Т.К.: Правильне очищення шкіри. В процесі очищення шкіри разом із брудом із поверхні шкіри видаляються алергени. Для очищення  слід обирати засоби для чутливої шкіри з нейтральним рН, які не подразнюватимуть шкіру та не пошкодять її захисний бар’єр, наприклад пінка для умивання P1P bubble Cleanser, що разом з очисними компонентами містить  у собі заспокійливі, зволожувальні та відновлювальні складники. Умиватися слід теплою водою. Холодна чи гаряча може посилити подразнення. Під час умивання важливо не терти шкіру. Після умивання шкіру слід легко промокнути чистим рушником чи паперовими серветками та нанести заспокійливий крем.

Не слід чіпати обличчя руками — це може призвести до посилення подразнення та приєднання бактеріальної флори.

Використовуйте заспокійливий відновлювальний крем для шкіри, наприклад P1P skin cream.

Якщо є така можливість, перед сном одягніть на подушку чисту наволочку.

О.Б.: Чи є необхідність у корекції режиму харчування?

Т.К.: У випадку, якщо алергічну висипку на шкірі обличчя спровокували харчові алергени — обмежте споживання продуктів з їхнім вмістом. 

На цей період також слід виключити споживання вуглеводів (солодощі, шоколад, здоба), цитрусових, тощо.

О.Б.: Які компоненти догляду найкраще працюють у разі появи алергії на обличчі?

Т.К.: Серед топ-компоненів:

1. P1P (фітосфінгозин-1-фосфат) відновить пошкоджений ліпідний бар’єр шкіри та  знизить втрату вологи.

2. Екстракт  центелли азійської чудово заспокоює подразнену шкіру та зволожить її.

3. Алое вера, пантенол, алантоїн та ніацинамід чудово підходять для чутливої або пошкодженої шкіри.

О.Б.: Як мінімізувати алергію, перебуваючи в дорозі/бомбосховищі/іншій країні?

Т.К.: Якщо  мова йде про приміщення, що слугує укриттям, — насамперед слід обстежити його на наявність  плісняви. Поверхні з пліснявою слід вимити розчином з антисептиком, бажано робити це в захисних рукавичках. Якщо у приміщенні сиро — по можливості забезпечити вентиляцію чи скористатися осушувачами повітря. 

Обов’язково слід користуватися засобами індивідуального захисту — маскою, респіратором тощо. Це стосується і тих, хто перебуває в дорозі, оскільки так мінімізується вдихання алергенів.


Реклама

Популярні матеріали

Незамінний аксесуар цієї весни: як правильно підібрати колготки...


Які босоніжки нам потрібні цієї весни


Пісна страва: пиріг з горошком і цибулею за 20 хвилин  


Читайте також
Популярні матеріали