Українці зможуть контролювати вакцинації в одному додатку

Сервіс, який спрощує життя

У липні 2023 року в Україні стартує новий цифровий сервіс — «Календар вакцинацій» у додатку медичного провайдера Helsi. Українці швидко зможуть дізнатися про усі вакцинації, потрібні від народження і протягом життя. Календар розробили на основі Національного календаря профілактичних щеплень та рекомендованих.

На першому етапі запуску в Календарі доступна інформація про основні захворювання та наявні від них вакцини, можна одразу ж записатися на вакцинацію до сімейного лікаря. Пізніше у сервісі з’явиться додатковий функціонал — індивідуальний календар щеплень. Пацієнт зможе особисто вносити усі щеплення та контролювати наступні потреби у вакцинації. Лікар також отримає доступ до індивідуального календаря свого пацієнта. Наразі всі щеплення пацієнта відображаються у медкарті в особистому кабінеті — поки що вносити їх може лише лікар. 

Зайшовши у додаток в розділ «Сервіси», пацієнту відкривається функціонал «Календар щеплень». Обравши конкретне захворювання, користувач бачить короткий опис симптомів, рекомендовану схему вакцинації — разово чи періодично протягом життя, назви вакцин та їх вартість. Вакцина може бути й безкоштовною: наприклад, для дітей до 18 років або для дорослих проти дифтерії та правця кожні 10 років. У розділі конкретного захворювання зазначена спеціалізація лікарів, які проводять щеплення. Внизу екрана смартфона в один клік пацієнт може записатися до сімейного лікаря на вакцинацію. 

Більшість рутинних щеплень людина отримує у дитячому віці, але подекуди дорослі пацієнти не можуть згадати від чого вакцинувалися, і які щеплення потрібно надолужити. До того ж не варто відкидати й рекомендовані щеплення, які захищають дітей та дорослих від особливо небезпечних та розповсюджених хвороб.  

На думку CEO Helsi Євгена Донця, вакцинація — один із найдієвіших способів профілактики здоровʼя. «Щобільше, це хороший тон у сучасній медицині. Тому, якщо ми хочемо покращувати культуру надання медичних послуг, вакцинація — це першочергова історія», — каже Донець. 

Через Календар вакцинацій можна швидко дізнатися: 

  • Які хвороби є найпоширенішими, які щеплення доросла людина вже мала б зробити, коли й проти чого вакцинувати дітей
  • Скільки доз вакцини отримати, які протипоказання до щеплення і з якими вакцинами можна поєднувати 
  • Коли й проти яких хвороб робити щеплення окремо дітям і дорослим: наприклад, дорослі пацієнти кожні 10 років потребують вакцинацій від дифтерії та правця 

Роками в Україні ширяться чутки на кшталт: в дитячому віці легше перенести вітряну віспу, ніж у дорослому. Тому нехай дитина самотужки перехворіє та отримає імунітет. Існують навіть так звані вітряні вечірки, де батьки інфікують дітей колективно. Але доказова медицина свідчить: краще завчасно провакцинувати дитину, щоб захистити її від важких симптомів. А якщо доросла людина не вакцинована та не хворіла — вибір однозначно на користь щеплення. 

Як це працює у Календарі щеплень? Ви знаходите захворювання «вітряна віспа», читаєте  інформацію про симптоми та бачите перелік з 4 вакцин, доступних в Україні. Оскільки це щеплення належить до рекомендованих, тобто не компенсується державою, то придбати вакцину треба за власні кошти. Можна в аптеці або у додатку Helsi через сервіс «Ліки онлайн», а далі — записатися на щеплення до сімейного лікаря. 

Корисним Календар щеплень стане для батьків: можна завчасно узнати, які вакцини потрібні дитині та як контролювати її щеплення. Наразі це доступно у функціоналі «Пов’язані особи», де можна повністю слідкувати за вакцинаціями дитини, а також діагнозами, аналізами та прийманням у лікаря. 


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


The Culture of Design: Ірина Данилевська та Сергій Бадрітдінов про...


Читайте також
Популярні матеріали