Питання трихологу: чи можна боротися з ранньою сивиною?

Неочевидні причини погіршення якості волосся

трихолог киев

З моменту початку війни в Україні багато молодих дівчат зіткнулися з проблемою виникнення ранньої сивини. Чому волосся сивіє в молодому віці, ексклюзивно для ELLE.UA розповіла дерматотрихологиня, косметологиня, засновниця Derm Space Clinic, президент «Всеукраїнської асоціації дітей з алопецією. Разом у гармонії» Анна Халдєєва.

Це дуже цікаве питання, у якому думки вчених розходяться. Це пов`язано з тим, що сивина може виникати на тлі дуже гострих стресових ситуацій або перманентного хронічного стресу, який у результаті накопичується до критичного рівня й сильно погіршує стан волосся. Також сивина може з`явитися при певних дефіцитних станах: наприклад, анемія зазвичай тягне за собою виникнення сивини.

чому сивіє волосся

Дівчата, які страждають від надто рясних та тривалих (від п`яти до семи днів) менструацій, також досить часто стикаються з проблемою ранньої сивини. У такому разі обов`язково потрібно перевірити наявність прихованих (латентних) анемій, щоб за необхідності скоригувати. Робити це варто виключно під наглядом фахівця, який допоможе знайти причину та підкаже, яких елементів не вистачає для якісного засвоювання заліза — наприклад, вітамінів С, групи В та інших.

Ще однією частою причиною виникнення ранньої сивини стає дефіцит міді.

Як правило, професійні лікарі-трихологи працюють разом із гастроентерологами. Саме такий тандем зазвичай швидко приходить до спільного знаменника — рекомендацій, які допоможуть усунути проблему та покращити якість волосся.


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Etnodim присвятив вишиванки країнам, які допомагають Україні...


Читайте також
Популярні матеріали