Відома українська гінекологиня Наталя Силіна називає магній одним із найважливіших елементів, який необхідний для жіночого здоров`я — поряд із вітаміном D, фолатами та речовиною Indol-3-carbinol. Дійсно, магній посилює імунний захист організму, знижує ризик діабету і раку, покращує стан серцево-судинної системи, протистоїть стресу і вважається одним з найкращих мінералів, що сприяють релаксу, а також відповідає за нормалізацію м`язового метаболізму і допомагає знімати стрес з клітин. Завдяки своїй заспокійливій здатності магній у продуктах покращує сон і незамінний для тих, хто страждає від безсоння.
Крім того, дослідження інституту мікроелементів ЮНЕСКО підтверджують: дефіцит магнію зумовлює схильність до ожиріння, остеопорозу, аритмії, цукрового діабету, збоїв менструального циклу в жінок, може бути причиною головного болю та мігрені.
І водночас це макроелемент, від нестачі якого страждають багато людей. Добова норма магнію, встановлена Інститутом Медицини США, для жінок становить 310 мг, а для чоловіків — 400 мг.
Але є одне питання, яке турбує багатьох людей: яка форма магнію найкраще засвоюється організмом? Сьогодні ми разом із дієтологом-нутриціологом iHerb Ніколь Морган розберемося у формах магнію та знайдемо ідеальну для жіночого здоров`я.
Яка форма магнію найкраще засвоюється
1. Гліцинат магнію
У цій сполуці магній об`єднаний з амінокислотою гліцином. Загалом гліцинат краще засвоюється і спричиняє менше проблем із травленням.
Гліцинат магнію відомий своїм впливом на роботу нервової системи. Дослідження показали, що вживання 150-300 мг гліцинату магнію (або в поєднанні з тауринатом магнію) кілька разів на день може призвести до значного послаблення депресії, тривожності та втрати пам`яті.
2. Цитрат магнію
Якщо ви іноді страждаєте запорами, то ця форма магнію може найкраще підходити вам. Віддавайте перевагу цитрату магнію у формі порошку, оскільки додаткова вода допомагає поліпшити перистальтику кишківника. Також цитрат магнію чинить певний заспокійливий ефект, але не настільки сильний, як гліцинат магнію.
У роботах деяких вчених відзначається невелике полегшення симптомів ПМС під час приймання цитрату магнію. Рівні магнію і кальцію в жіночому організмі змінюються протягом менструального циклу. У передменструальній фазі рівень магнію може впасти до мінімуму, і вчені вважають, що його додаткове приймання може допомогти послабити симптоми.
3. Оксид магнію
Дослідження показують, що він засвоюється гірше, ніж цитрат або гліцинат. Оксид магнію — найдешевша форма магнію з тих, що є у продажу, і він частіше за інші зустрічається в аптеках.
Оскільки оксид магнію має низьку біодоступність (погано засвоюється), для досягнення його нормального рівня може знадобитися більш високе дозування. Через це зростає ймовірність побічних ефектів з боку травної системи.
4. Карбонат магнію
У шлунку карбонат магнію перетворюється на хлорид магнію і може чинити антацидну дію (заспокоювати шлунок) під час його приймання у порошку. Тому краще розводити карбонат магнію у воді.
Карбонат магнію і лимонна кислота при змішуванні у воді утворюють цитрат магнію. Саме тому багато порошкових продуктів карбонату магнію мають у складі лимонну кислоту. Під час додавання води суміш деякий час вирує і шипить, поки протікає хімічна реакція. Через кілька хвилин напій перетворюється на цитрат магнію. Якщо ви хочете, щоб напій мав заспокійливу дію на шлунок, випийте його, поки він ще шипить. Якщо ж ви хочете отримати більш засвоюваний цитрат магнію, дочекайтеся закінчення реакції, після чого випийте засіб.