Як знизити ризик серцево-судинних захворювань

8 важливих порад для жіночого здоров’я

Захворювання серцево-судинної системи — це хвороби серцевого м`яза та кровоносної системи, які є головною причиною смертності в усьому світі. Піклуватися про здоров`я серця варто завжди, і це зовсім не залежить від віку.

Як знизити ризик серцево-судинних захворювань, розповідає anti-age терапевт DMC Clinic Марина Крапівнер:

1. Якщо ви хочете якомога довше продовжити молодість серцево-судинної системи, перш за все, потрібно внести зміни до звичного способу життя. Фізична активність має стати вашою корисною щоденною звичкою. Усім без виключення чудово підійде ходьба — 3 км або 10 000 кроків на день. Йдеться не про сумарну кількість кроків на добу, а про одноразову — начебто це ваше щоденне тренування. Пам’ятайте, що під час ходьби не варто розмовляти телефоном, а руки мають бути повністю вільні — це найбільш фізіологічний та корисний спосіб.

2. 2-3 рази на тиждень потрібні тренування, які мають поєднувати силові та кардіонавантаження. Навіть якщо ви в молодості не займалися спортом, після 35-40 років обов`язково варто починати.

3. Кожному з нас для здоров’я серця важливо працювати зі стресом. Для цього вам стануть у пригоді всі relax-методики: медитації, читання, спорт, прогулянки, зустрічі з друзями та спеціальні саплементи.

4. Не «перевантажуйте» раціон ненасиченими жирами — жирним м`ясом, вершковим маслом, яйцями та жирними молочними продуктами. Йдеться не про відмову, а про мінімізацію цих продуктів у вашій щоденній тарілці. 50% вашого раціону має бути «зеленою»: овочі, листя, салати, трави. Їх добре поєднувати з великою кількістю якісної оливкової олії та насінням: льоном, кунжутом, чорним кмином, гарбузовим насінням. Салати й овочі в ідеалі мають супроводжувати кожне прийняття їжі. Жирна риба також дуже важлива — це чудове джерело ненасичених жирних кислот Омега-3. 

5. Контролюйте вживання вуглеводів, особливо простих (торти, шоколад, круасани) — їхня кількість із кожним роком життя має зменшуватися. 

6. Також, з віком через зниження швидкості обмінних процесів раціон має ставати менш калорійним — це допоможе зберегти вагу в нормі. Тому що зайва вага — це колосальний фактор ризику виникнення серцево-судинних захворювань. Намагайтеся утримувати свою фігуру такою, якою вона була в 30 років.

7. Кількість алкоголю зменшуйте, а від куріння варто відмовитися зовсім.

8. Після 40 років раз на рік варто робити чекап стану серцево-судинної системи, щоб запобігти проблемам або виявити їх вчасно.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Ювелірний дім SOVA презентує святкову колекцію прикрас, натхнену...


Читайте також
Популярні матеріали