10 способів швидко заснути

Незважаючи ні на що

Нестача сну — причина багатьох проблем зі здоров`ям. Але сьогодні більшість українців регулярно не висипаються через хронічний стрес і нічні повітряні тривоги. Щоб залишити клуб опівнічників і перетворитися на Сплячу Красуню, дотримуйтеся цих простих порад.

1. Постарайтеся лягати спати й вставати вранці в той самий час. Це добре впливає на біологічний годинник і дозволяє легше функціонувати організму. Самі не помітите, як почнете легко засинати до 23:00 та рано прокидатися без будильника.

2. Не потрібно лаяти себе за те, що у вас не виходить розслабитися або позбутися думок. Коли ви намагаєтеся заснути, мозок нічим не зайнятий, тому він починає «перетравлювати» інформацію за день. З цієї причини до вас приходять ті думки та емоції, яким ви не приділили достатньо часу протягом дня. У цьому немає нічого поганого, зрештою.

3. Вимикайте на ніч живлення Wi-Fi роутера. Так ви не піддаватиметеся шкідливому випромінюванню і спокусі залізти серед ночі в інстаграм або фейсбук. І до речі, у всіх моделей Wi-Fi-роутерів існує можливість регулювання потужності, що випромінюється, не можна завжди ставити її на максимум.

4. Уникайте за годину до сну читання в ліжку. Особливо якщо це напружені та тривожні книги. Якщо ви все-таки любите почитати перед сном, то краще зупинити свій вибір на легких книгах чи журналах, щоб не забивати голову важкими думками.

5. Спати завжди краще в темряві й тиші при закритих жалюзях і шторах, оскільки в темряві активніше виробляється мелатонін — спеціальна речовина, що є природним снодійним і викликає швидку релаксацію організму.

6. Ваше ліжко потрібне для того, щоб ви там спали, а не крутилися, не маючи можливості заснути. Якщо сон не прийшов через 15-20 хвилин і вам не хочеться спати, встаньте і знайдіть заняття, що допомагає розслабитися.

7. Не приймайте жодних ліків перед сном. Реакція організму може бути непередбачуваною. Іноді препарати можуть викликати розлад шлунка або головний біль.

8. Спіть на зручному, в міру м`якому, великому і рівному ліжку. Правильні матрац та подушка — запорука здорового якісного сну, тому на таких речах не можна економити.

9. Не лягайте спати, якщо у вас є сили зробити щось ще. Який сенс лягати в ліжко, якщо ви думатимете про незакінчену справу?

10. Багато медиків рекомендують спати голяка. Сон без одягу дозволяє уникнути перегріву тіла, який, своєю чергою, порушує вироблення гормону росту та мелатоніну. Природна температура тіла забезпечує найкраще відновлення шкіри.


Реклама

Популярні матеріали

Новий випуск ELLE Decoration вже доступний до замовлення


Чому у мене з'являється пігментація на обличчі, якщо я...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Популярні матеріали