Як мотивувати себе до занять спортом під час війни

5 порад від фітнес-тренерки зі стажем

Сьогодні навіть давні адепти фітнесу та здорового способу життя відзначають, що їм не хочеться займатися спортом, а будь-яка активність дається з великими труднощами.

Про те, як мотивувати себе на спорт під час війни, знає членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, спікерка міжнародних конгресів Ірина Гармаш.

Людина неподільна у фізичному, психічному, соціальному аспектах. Проблеми більшості хвороб — у порушеннях цілісності, насамперед, регуляції. Що таке резерви якості здоров`я? Це запас життєвих ресурсів людини та її здатність витримувати екстремальні стреси, до яких відноситься і війна.

Резерви та якість здоров`я визначаються, насамперед, станом регуляції, ступенем її розвиненості. Здатність протистояти стресам напряму залежить від резервів та якості здоров`я. Чим вони більші, тим більше шансів не реагувати на стрес. У цьому допомагають тренування.

Трой Башам — син олімпійського чемпіона, чемпіон світу зі стрільби та батько олімпійського чемпіона, написав книгу про настанови, які мотивують займатися спортом.

1. Грамотно розподіліть свій час та складіть графік тренувань

Вміння раціонально використовувати час необхідне для постійних тренувань. Без хорошого розподілу часу ви весь час відкладатимете тренування.

2. Записуйте враження від кожного тренування

А також усі відчуття від фізичних навантажень, своє самопочуття. Якщо немає настрою йти на тренування — дивіться щоденник, згадайте, які прекрасні відчуття ви отримували після занять.

Таким чином, у вас з`явиться пристрасть до того, що ви робите. Пристрасть — рушійна сила, яка підштовхуватиме вас і даватиме вдесятеро більше мотивації, щоб іти на тренування. Якщо ви пристрасно любите те, чим займаєтеся, ви на один крок ближче до успіху.

3. Час від часу при необхідності нагадуйте собі, навіщо ви це почали

4. Не перестарайтеся

Легко втратити мотивацію, якщо після занять немає сил, і наступного дня почуваєшся розбитим. Надзусилля швидше призведуть до перетренованості та відмови від спорту. Отримуйте задоволення від тренувань. Навантаження збільшуйте поступово.

5. Знайдіть те, що приносить вам задоволення

Це може бути ранкова пробіжка, плавання, тривала ходьба. Спортивних занять дуже багато, і кожен може знайти серед них те, що буде до вподоби. Найголовніше: пам`ятайте, що спорт надаватиме сили, можливість протистояти стресові, вирішувати складні завдання, бути сильнішим і здоровішим. Нам усім зараз це дуже потрібно!


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали