Час тренувань, насправді, має велике значення — причому незалежно від того, чи бажаєте ви схуднути чи набрати м`язову масу.
Чимало дівчат задаються питанням: чи справді ранкові тренування ефективніші? Гуру фітнесу підтверджують, що це правда. По-перше, тренування в ранковий час допомагають нашому тілу прокинутися: нервова система та метаболізм більш коректно та ефективно запускаються в роботу за допомогою фізичного навантаження, ніж за допомогою кави. А прискорення темпів метаболізму якраз і є однією з важливих запорук успіху в боротьбі із зайвими кілограмами.
По-друге, проведене вранці тренування сприяє активнішому спалюванню калорій протягом дня. Адже організм змушений витрачати енергію не тільки на обслуговування його неспання, а й на відновлення після тренування.
По-третє, рівень глюкози в крові вранці (натщесерце) невеликий, що дає прямий доступ до використання жирів як джерело енергії. Але жироспаление можливе лише з навантаженнями аеробного характеру.
Якщо вам важливо зберегти м`язову масу, тренування натщесерце не рекомендуються, перед заняттями потрібно поснідати. Причому трапезу варто закінчити за годину до заняття. Це правило справедливе і для вечірніх занять: прийом їжі повинен бути закінчен за годину до тренування.
Якщо ви все ж таки вирішили займатися ввечері, рекомендуємо не робити тренування інтенсивним і закінчити його до 21.00. У цей час, згідно з добовими біоритмами людини, тіло починає готуватися до відпочинку та сповільнює темпи своєї життєдіяльності.