Важливі добавки, продукти та healthy-лайфхаки: великий гід із самодопомоги

Як зберегти здоров’я за складних обставин

Про те, як підтримати роботу всіх органів та нервову систему в балансі, розповідає food-терапевтка та дієтологиня Катерина Толстікова.

Зараз дуже важкий час для всіх нас, але я все-таки вирішила надати кілька порад, які допоможуть привести організм до стабільнішого стану.

Стосовно їжі

Якщо є можливість сходити до магазину, купуйте те, що не псується швидко (тунець у власному соку/оливковій олії та інша риба, яка буде в наявності). Обов’язково читайте надписи на етикетках — і не для того, щоб щось не те не з’їсти, а щоб переключити фокус уваги з новин, уповільнитися та заспокоїти розум.

Мариновані овочі (огірки/помідори, капуста), сирі швидко псуються (а клітковина дуже потрібна під час стресу — оскільки існує ризик запорів).

Заморожені овочі, ягоди, фрукти (розморозити і вживати).

Горіхи і насіння (обов’язково їх знайдіть, бажано без солі/цукору, звичайні) — підтримають роботу гормональної системи, надовго наситять, нормалізують роботу нервової системи.

Жувальна гумка дуже допомагає заспокоюватися. Жуйте, коли відчуваєте сильну напругу.

Якщо нічого не хочеться — то вживайте хоча б мед, воду, печиво, солодощі (те, що дає глюкозу організму для енергії).

Стрес сильно виснажує роботу всіх органів, а ви пам’ятаєте, що глюкоза — це найпростіше та швидке пальне для організму. Можна ще в рідкому вигляді (соки, смузі, кола (але там багато фосфору, тому нечасто, особливо якщо є проблема з кальцієм), це якщо дуже важко щось їсти, але я б все одно радила б жувати.

Instagram: @gisele

Стосовно нервової системи та напруги

Самомасаж — повірте, це дуже допомагає (від натискань до розминання та погладжування себе та близьких). Торкайте своє тіло від жувальних м’язів до сідниць.

Дихання. Рівне, повільне, глибоке, концентрація на диханні хоча б 5–10 хвилин, особливо у гострій фазі стресу.

Зарядка. Якщо довго сидите, починайте робити суглобову гімнастику, або ходіть хоча б там, де є можливість. Якщо зовсім нема де, перевертайтеся з боку на бік, робіть розтяжку.

Якщо є можливість — прийміть контрастний душ та ванну з магнієвою сіллю (це зараз у наших умовах розкіш, але раптом є доступ).

Аромаолії можна вдихати, навіть без аромалампи. Особливо добре, якщо це лаванда, меліса, м’ята чи цитрусові.

Сон. Тут як складеться, але якщо є можливість заснути вдень/вночі — ловіть її. Тільки так ми повноцінно відновлюємо себе, особливо нервову систему.

Змініть фокус уваги: якщо це можливо — читайте книги, малюйте, записуйте до блокноту думки, виписуйте всю агресію та негатив, увесь біль, страждання та всі емоції, які зараз осідають у тілі.

Instagram: @cindycrawford

Стосовно препаратів

З простого та доступного в аптеках: магній, Магне В6, комплекс В, ГАМК (GABA), L-теанін, 5-НТР.

Якщо дуже тривожно і страшно: валеріана та препарати на травах, афобазол, ноофен — обережно при застосуванні, краще після консультації лікаря.

Усі препарати, які ви приймаєте за станом здоров’я, найкраще носити з собою, закуповувати заздалегідь, просити допомоги у соцмережах або у друзів, якщо щось закінчується і нема можливості купити.

І ще: шукайте опору в собі. Зараз для всіх буде краще, якщо з вами все буде гаразд і вас не треба буде рятувати. Страх смерті — це страх життя. Бо одне без іншого не буває. Так от, якщо у вас купа страхів, згадайте про те, як ви хочете жити, і наповніть своє тіло, душу та голову позитивними емоціями.

Instagram: @mirandakerr

Скоро все скінчиться — однозначно нашою перемогою. А поки що нам потрібно бути один з одним добрішими, ближчими і допомагати всім, чим кожен може допомогти.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали