У який час доби найкраще займатися спортом?

Щоб отримати максимальний результат

«Ранок, день, вечір чи ніч — у який час краще тренуватися?» — одвічне питання, відповідь на яке не завжди знають навіть адепти фітнесу зі стажем. Про те, як правильно вибрати час для тренування, розповідає член Міжнародної федерації функціонального тренінгу, речник міжнародних конгресів, аспірант кафедри олімпійського та професійного спорту ХНПУ ім. Г. С. Сковороди Ірина Гармаш.

Ранкові тренування

На ефективність тренувального процесу впливає багато факторів: тип фізичних навантажень (анаеробний чи аеробний) та час, у який ви тренуєтеся. Якщо ваша мета — знизити вагу, краще займатися вранці.

У цей час людина відчуває нестачу поживних речовин після сну. Це має бути кардіотренування, проте воно не повинне бути тривалими. Цілком достатньо 25-30 хвилин легкого бігу. Такі тренування бажано проводити на голодний шлунок. Якщо ви тренуєтеся до 10-ї години ранку, то надалі ваше тіло активніше витрачатиме калорії.

За результатами досліджень, у людей, які тренуються вранці, швидше йдуть зайві кілограми. Крім того, вони частіше обирають здорову їжу та контролюють апетит, що допомагає їм нормалізувати харчову поведінку.

Денні тренування

Результати показали, що ефективність анаеробного тренування та аеробна витривалість знижуються в полуденний час. Опівдні настає спад активності організму.

У денний період з 12:00 до 14:00 рекомендується відпочити, і вже з 15:00 ви почнете відчувати приплив сил та бадьорості. У ці години можна займатися аеробікою, розтяжкою та кросфітом, бігом, танцями та іншими видами спорту. Температура тіла трохи вища за ранкову, і вам буде набагато простіше приступити до занять. Денні тренування покращують приплив крові до мозку, тому ви будете ще продуктивнішими на роботі.

Вечірні тренування

Найкращий час для тренувань на силу та масу — інтервал з 18:00 до 20:00. У цей період спортсмен отримує заряд енергії, м’язи та суглоби стають більш еластичними. Значно підвищується працездатність, проте після 19:00 температура тіла поступово знижується, і це чудовий час для тренування глибоких м’язів. Заняття мають бути менш інтенсивними. Увечері на тренуванні ви зможете позбутися стресу, що накопичився за день.

Нічні тренування

Заняття після 22:00 не несуть користі для здоров’я, тому що в цей час тіло активно відновлює пошкоджені тканини і запасається енергією. Якщо в цей період людина не спить, згаданий процес іде набагато повільніше. Тому нічні тренування не рекомендуються.

І звичайно ж, не забувайте про те, що тренування повинні бути регулярними та приносити задоволення!


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали