У цей нелегкий час ми всі страждаємо від колосального потоку інформації, який у режимі 24/7 обрушується на нас! Тому необхідно подбати про своє здоров’я, оскільки стрес дуже руйнівно діє на наш організм. Членкиня Міжнародної федерації функціонального тренінгу, спікерка міжнародних конгресів Ірина Гармаш поділилася найефективнішими вправами, які допоможуть упоратися зі стресом та стати життєстійкими.
1. Медитація
Медитація допомагає у лікуванні хронічного болю, а також для розвитку стресостійкості. Статті The New York Times, курси для співробітників Google, Nike, Apple тощо вчать керувати увагою.
Усе, що ми вміємо, обумовлено силою нейронних зв’язків у нашому мозку.
Чим частіше використовується нейронний зв’язок, тим сильнішим він стає. Ця властивість мозку називається нейропластичністю. Практика концентрації уваги допомагає швидко набути контролю над своїми реакціями, вона покращує настрій та самопочуття у довгостроковій перспективі.
Регулярні медитації допомагають зменшити дратівливість, тривожність та депресивні стани, послабити хронічний біль, зміцнити імунну систему, а за своєю ефективністю медитація може зрівнятися з дією антидепресантів.
Найпростіша з медитацій — це спостереження за власним диханням. Сядьте у зручній позі, з рівною спиною, зробіть 3-4 глибоких вдихи та видихи, заплющте очі, дихайте спокійно та спостерігайте за тим, як ви дихаєте.
Час практики не має значення, найголовніше — коли ви помітите, що ваш розум починає відволікатися, м’яко поверніть його до спостереження. Чим частіше ви це будете робити, тим успішнішою буде практика.
2. Йога
Йога усуває напругу, підвищує гнучкість, покращує поставу, чудово впливає на всі системи організму. Це ефективний спосіб нейтралізувати депресію та стрес. Або просто відпочити, розслабитися.
Поєднання фізичних та дихальних вправ сприяє розвитку концентрації та стресостійкості. У такий нелегкий час можна знайти чудові заняття онлайн під керівництвом досвідченого інструктора.
3. Цигун
Цигун включає фізичні, дихальні й духовні вправи. Цигун спрямований на розтягнення м’язів та сухожиль. Головна умова — розслабленість. Деякі пози вимагають збереження рівноваги.
Вправа «Дракон, що гойдає колиску»
Поставте ноги на ширині плечей і перекотіться з носків на п’яти 5 разів.
Потім виконайте цю ж вправу, але з боку в бік. Намагайтеся відчути, які м’язи відповідають за рух.
Вправа «Розгойдування веселки»
Стабілізує дихання та покращує рухливість хребта. Ноги на ширині плечей. Злегка присядьте на вдиху, підніміть руки вгору, трохи розведіть їх у різні боки. На видиху перенесіть вагу тіла на праву ногу, вона повинна бути зігнута в коліні. Нахиліть корпус. Зробіть 6 повторень у кожен бік.