5 симптомів гормонального дисбалансу

Гормональна система дуже вередлива й мінлива. Як не пропустити гормональний збій і в якому випадку варто звернутися до лікаря?

Більшість із нас мало знає про свою гормональну систему, та зате ми з легкістю в усіх проблемах звинувачуємо саме гормони! Хіба не траплялося вам від подруги або знайомої, яка набрала зайві кілограми, чути: «Це все через гормони!» Така ж аргументація часто і в мам дівчаток-підлітків, які страждають від вугрового висипу, тож вони не бачать необхідності вести їх до лікаря. А ПМС і зовсім давно став предметом анекдотів, які розповідають навіть чоловіки, пояснюючи таким чином стан своїх обраниць. Разом із гінекологом-ендокринологом клініки CALM Олександрою Красовскою розбираємося в ключових симптомах дисбалансу гормональної системи.

Олександра Красовська

Насправді, далеко не в усьому винні гормони. Можливо, варто переглянути своє харчування, відмовитися від фастфуду, почати робити вранці зарядку — і вага почне зменшуватись. Або допомогти дівчинці підібрати якісний домашній догляд за шкірою обличчя — і вугри зійдуть нанівець. А чоловікам треба просто бути уважніше до своїх жінок, іноді букета квітів вистачає, щоб ніякий ПМС не впливав на їхні стосунки, а не шукати «винуватих».

Проте якщо прості альтернативні методи не допомагають, а стан погіршується так, що ігнорувати його вже неможливо, треба йти до лікаря. Чим раніше, тим краще. Тому що ваше «колись» може перетворитися на медичне «пізно».

Отже, ось п`ять ознак вашого стану, які повинні спонукати вас звернутися до лікаря.

Instagram: @doutzen

1. Порушення менструального циклу

Далеко не всі жінки, що приходять на прийом, можуть чітко відповісти на питання, коли в них була остання менструація! Адже для того, щоб виявити порушення, треба чітко розуміти, що таке норма. Нормальним вважається цикл тривалістю від 24 до 38 днів, з тривалістю менструації до 8 днів.

При цьому критичні дні не повинні супроводжуватися хворобливими відчуттями. Є така думка, що якщо хворобливі місячні були в мами, то й дочка переноситиме критичні дні так само — нічого з цим не поробиш. Але це не так! Дуже часто хворобливість не має ніякого відношення до генетики: це всього лише прояв гормонального дисбалансу або симптом якогось захворювання, наприклад, ендометріозу. Звертайте увагу на об`єм крововтрати, точно виміряти його, звичайно, складно, але в нормальних виділеннях відсутні згустки крові діаметром більше 1 см, а вночі немає необхідності вставати для заміни гігієнічних засобів.

Instagram: @gisele

2. Болі в молочних залозах

Нормальними вважаються відчуття незначної тяжкості в молочних залозах за декілька днів до початку «критичних днів». Якщо ж дискомфорт турбує вас більше декількох днів або спостерігається локальна хворобливість у молочній залозі, то варто не відкладати свій візит до лікаря. Ще більше варто поквапитися, якщо ви помітили виділення із сосків.

До речі, хочу нагадати про необхідність самообстеження молочних залоз в один і той самий день у кожному циклі. Алгоритм обстеження можна легко знайти в інтернеті. Не забувайте також раз на рік проходити УЗД молочних залоз, а після 40 років — мамографію (зазвичай ці дослідження рекомендують робити на 6-12 день циклу).

Якщо ці обстеження з року в рік стануть для вас звичними, то будь-яке захворювання можна виявити на тій стадії, коли ще немає жодних скарг.

3. Вугровий висип, надмірне зростання волосся по тілу, випадіння волосся на волосистій частині голови

Зазвичай жінки легко «справляються» з подібними проблемами: п`ють вітаміни й біодобавки, пробують різні дієти, проходять косметологічні процедури, займаються спортом. Звичайно, це похвально й абсолютно не зайве, але буває таке, що результат не виникає, незважаючи на зусилля та ідеальний догляд за собою. Уся справа в гіперандрогенії — підвищеному впливі чоловічих статевих гормонів на жіночий організм. Тому перед тим, як піти до косметолога, варто відвідати гінеколога, який зможе вплинути на причину, а не боротися з її проявами.

Instagram: @kendalljenner

4. Безпліддя

Здається, що тут зв`язок очевидний! Але, на жаль, навіть зараз, при загальній обізнаності, зустрічаються пари, які багато років мріють про дитину і ніколи не проходили гормонального обстеження. Хоча бігти обстежуватися за відсутності вагітності в першому ж циклі не варто.

Вважається, що впродовж року можна розслабитися й отримувати задоволення від процесу. І тільки, якщо через рік ваші старання не увінчалися успіхом, звернетеся до лікаря (дівчатам старше 35 років — рекомендована консультація фахівця через 6 місяців).

5. Зміна ваги

Схуднення — завжди велике завдання для жінки, але навряд чи варто радіти, якщо ви худнете, не докладаючи для цього ніяких зусиль. Як збільшення, так і зменшення ваги може бути симптомом гормонального дисбалансу. Тому якщо ваш спосіб життя стабільний, але при цьому змінилася вага — ви втратили кілограми або навпаки набрали — зверніться до лікаря. Окрім жіночих статевих гормонів на вагу можуть впливати гормони щитоподібної залози.

У будь-якій сфері добитися балансу складно. Особливо в такій мінливій системі, як жіночий організм. Абсолютно точно можу сказати, що вороги нашого гормонального балансу — це недосипання, стреси, фізичні та емоційні перевантаження. Тому перше правило здоров`я жінки — це режим і здоровий спосіб життя.

Приділяйте собі час, бережіть себе й будьте здорові!

Реклама

Популярные материалы

Як виглядає наймодніша пара взуття зими


Ці речі носитимуть усі: що потрібно купити, щоб залишатися в тренді...


Які порушення в шлунково-кишковому тракті впливають на красу та...


Читайте також
Популярні матеріали