Що відбувається з тілом, коли ви їсте на ніч?

Неочевидна причина погіршення якості шкіри та інших проблем

Знайома кожному ситуація: після напруженого робочого дня ви включаєте улюблений серіал на Netflix і, доки йдуть перші кадри, прямуєте до холодильника. Вечірнє переїдання — це не завжди про голод. Точніше, найчастіше зовсім не про нього. Нам хочеться отримати емоції радості, які не завжди можна забезпечити вдень, а поєднувати фільм з їжею здається цілком звичною справою. Тим часом у такі моменти ви не тільки вживаєте в кілька разів більше їжі, але також порушуєте збалансований перебіг багатьох процесів у організмі.

Річ у тому, що ближче до вечора кишечник налаштовується на сон, а залози шлунково-кишкового тракту перестають виділяти в достатній кількості потрібні гормони для активного перетравлення їжі. Таким чином, після ситної вечері без подальшої рухової активності їжа не перетравлюється належним чином. Це означає, що вона не всмоктується у стінки тонкого кишечника, а в товстому піддається впливу патогенної мікрофлори, що призводить до утворення небезпечних токсинів.

Ці отрути не тільки шкодять нашому «хорошому» мікробіому, але також сильно погіршують якість шкіри: вона стає тьмяною, менш пружною та еластичною, на ній з’являються запалення або акне.

Крім того, надлишок жирних та вуглеводних продуктів у вечірній час призводить до активного викиду інсуліну, що впливає на процес розщеплення цукру в печінці. Саме із цієї причини відбувається відкладення жиру на внутрішніх органах та поступове збільшення ваги.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали