ОЛЕНА ЯСТРЕБ: «ПАНДЕМІЯ МОБІЛІЗУВАЛА ВСІ СИЛИ І...

ELLE X GUESS: WANDERLUST

TV, ЩО ПАСУЄ ВАШОМУ СТИЛЮ ЖИТТЯ! ІДЕАЛЬНИЙ...

ЯК ЗНІМАТИ СУПЕРВІДЕО НА СМАРТФОН: ВІДЧУЙ СЕБЕ...

КАК ВЫБРАТЬ СОЛНЦЕЗАЩИТНЫЙ КРЕМ НА ЛЕТО 2021...

Що їсти до, під час і після тренувань

Розповідає зірковий дієтолог Наталія Самойленко

Тілу потрібен догляд, і це не тільки процедури, націлені на найбільший орган — шкіру, але й турбота, яка бере початок зсередини. Їжа, сон, мінімізація стресу, рух — це той мінімум, що робить нас здоровими фізично та психологічно (генетиці також передаємо привіт, але не перекладаємо всю відповідальність на подвійну спіраль ДНК).

Сьогодні поговоримо про тренування, а точніше, про харчову підтримку до/під час/після, аби відчувати себе супергероєм, а не переможеним у цій битві за витривалість, тонус та силу.

До тренування:

1. Дайте тілу достатньо енергії = вуглеводів. Чим триваліший та інтенсивніший вид спорту (понад 60 хвилин), тим більша потреба у макронутрієнті.

2. Якщо ви займаєтеся вранці, то організуйте свій час так, щоби поснідати за 1-3 години до тренування, аби уникнути неприємних відчуттів з боку ШКТ). Включіть до основного прийому крупи або хліб, високоякісний білок (яйця, білий сир, риба), фрукти (бажано не грубоволокнисті — яблука, груші) та ягоди. Виключіть продукти з високим вмістом жиру.

3. Не забувайте про гідратацію. 500 мл до тренування є оптимальними, але це індивідуальний показник.

Під час тренування:

1. Якщо тренування триває більше 1 години, варто додати перекус у вигляді сухофруктів, енергетичних батончиків (обирайте здоровий склад).

2. Якщо займаєтесь високоінтенсивним спортом, то доповніть перекус спортивним коктейлем для відновлення електролітного балансу, який змінюється при посиленому потовиділенні, та поповнення енергетичного пулу.

3. Пийте воду — близько 150-250 мл кожні 20 хвилин (звичайно, ця кількість залежить від погодних умов та від маси тіла).

Після тренування:

1. Включіть у раціон і вуглеводи, і білки для зменшення розпаду м‘язового білка. Вважається, що 20-40 г білка та 120 г вуглеводів (співвідношення Б:В = 1:3) є достатніми. Про корисні жири також не забувайте.

2. Підтримуйте водний баланс. Рух — це не тільки життя, а й один із ключів до довголіття та вічної молодості. Профілактуйте, а не лікуйте.

Реклама

Як знімати супервідео на смартфон: відчуй себе справжнім режисером! Частина 3

TV, що пасує вашому стилю життя! Ідеальний телевізор за версією редакціі

Олена Ястреб: «Пандемія мобілізувала всі сили і прискорила уповільнені процеси»

Самые модные босоножки этого лета

10 самых красивых маникюров на короткие ногти на лето

Самые модные купальники этого лета