Що робити у разі стресового переїдання

Зберігаємо здоров’я та фігуру

Надмірне переїдання після сильного стресу трапляється часто. Сьогодні, коли стресові фактори зашкалюють, на цю проблему скаржаться багато дівчат. Про те, як зберегти баланс у раціоні, розповідає дієтологиня-нутріціологиня, експертка зі здорового харчування Лора Філіппова.

Їжа завжди була для людини найпростішим способом заспокоїтися, зняти стрес. Ми це називаємо «заїсти емоції». Згадайте, як немовля заспокоюється, варто його тільки прикласти до грудей.

Ось так і доросла людина, потрапляючи в стресову ситуацію, неусвідомлено, через свій досвід і генетичну пам’ять, швидше за все, вибере найпростіший спосіб заспокоїтися за допомогою їжі.

Instagram: @emrata

Якщо все розкласти по пунктах, то це відбувається так:

1. Трапляється подія, котра вибиває людину зі звичної колії.

2. Людина відчуває емоційний дискомфорт та переживає різний спектр негативних емоцій: страх, образу, злість, обурення.

3. Людина шукає спосіб заспокоїтися і відволіктися. А їжа — це найпростіший спосіб отримання позитивних емоцій, задоволення та заспокоєння.

4. Людина починає їсти навіть тоді, коли вона не голодна. Як показує практика, їсть вона у цей момент не броколі чи огірки, а солодощі, цукерки, булочки, тортики, ковбаски, чіпси, солоні горішки… Тобто таку їжу, яку ми можемо назвати ласощами. Це солодка, жирна та висококалорійна їжа.

Підсумком такого емоційного заїдання стає набір зайвої ваги, невдоволення собою і почуття провини на тлі стресової ситуації, зниження загального рівня енергії (адже така надлишкова їжа не дає енергії, а, навпаки, забирає її). Більш серйозні наслідки — це розвиток хвороб (інсулінорезистентності, діабету 2-го типу, хвороб печінки, нирок, серцево-судинної системи тощо).

Що ж робити?

На жаль, без зусиль із боку самої людини це коло не розірвати. Тут потрібне й усвідомлення присутності у вас цієї проблеми, і самодисципліна у роботі з нею.

Якщо в стресовій ситуації ви хочете не просто їсти, а їсте саме конкретну їжу (я перераховувала вище ці смаколики), якщо ви жуєте безупинно і не відчуваєте ситості — це говорить про те, що проблема існує.

Аналізуючи свій стан, ми можемо взяти контроль над ним і допомогти собі

1. Їмо не бездумно, а усвідомлено — аналізуючи що, скільки, коли.

2. Не жуємо постійно!

3. Їмо повноцінні порції та робимо перерви мінімум на 3 години.

4. Не замінюємо повноцінну їжу солодким! Хотітиметься їсти ще більше.

5. Відволікаємось на рух. Є можливість — вийдіть на прогулянку. Немає можливості — пострибайте, поприсідайте.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали