Що їсти для красивої шкіри: дієта від акне та прищів

Робимо обличчя доглянутим

Дієта від прищів цікавить не тільки підлітків: акне та запалення нерідкі на зрілій шкірі. Дерматологи в першу чергу рекомендують дотримуватися низьковуглеводної дієти та звернути увагу на продукти, які допоможуть зменшити кількість вироблення шкірного себуму та зменшать його густину.

Продукти з високим глікемічним індексом (ГІ) за дотримання дієти від прищів — під забороною. Річ у тім, що «швидкі» вуглеводи підвищують у крові рівень глюкози, яка посилює вироблення інсуліну. Саме інсулін стимулює вироблення тестостерону — одного з винуватців акне — і підвищує чутливість шкіри до нього. Висновок: чим менше цукру і фастфуду і чим більше клітковини ви вживатимете на дієті від прищів, тим краще буде стан шкіри.

Крім того, дієта від прищів передбачає налагодження роботи кишківника, який регулює роботу імунної, ендокринної, нервової системи, а також «вирішує», чи будуть ваше волосся і нігті красивими, а шкіра — сяйнистою і здоровою, який у вас буде настрій, наскільки швидко ви стомлюватиметеся, чи буде в балансі ваше лібідо.

Дієта від прищів та акне

Насамперед ще до запису до вашого косметолога скоротіть вживання простих вуглеводів (випічка, цукерки, тістечка, білий хліб), насичених жирів і зробіть ставку на клітковину та антиоксиданти. Для цього включіть у раціон топінамбур, цикорій, сезонні овочі та фрукти, ягоди, насіння льону, гречку, пшоно, кіноа, коноплі, сорго, амарант та рис. При висипі вугрів також рекомендується їсти більше ягід темного кольору (малина, чорниця, лохина, чорна смородина, журавлина).

Не забувайте їсти зелень — клітковину, яка годує корисні бактерії у нашому організмі. Чим більше клітковини ви споживаєте, тим багатшим і різноманітнішим буде ваш мікробіом. Їжте щодня кріп, петрушку, селеру, базилік, м`яту, шпинат, салат, орегано, чебрець, коріандр. Це джерела клітковини, антиоксидантів, ефірних олій та біофлавоноїдів.

Нерідко поява прищів та висипань пов`язана з поганим станом мікрофлори кишківника, що сприяє появі запальних процесів в організмі. Пробіотики знижують інтенсивність окисних процесів та протистоять запаленням. Шукайте корисні для кишківника пробіотики у кисломолочних продуктах, що містять живі молочнокислі біфідо- та лактобактерії, квашену капусту та овочі, кімчі, домашній квас.

Додавайте в їжу приправи: куркуму, перець, гвоздику, цибулю, часник та сушені трави. Вони мають протипаразитарні властивості та містять величезну кількість антиоксидантів, тому незамінні в дієті для чистої шкіри.

Цинк зменшує спалахи акне, тому їжте щодня курячу та яловичу печінку, ростбіф, гарбузове та кавунове насіння, кедрові горіхи та пекан. Чемпіони за кількістю цинку — устриці.


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали