Мімікрія під голод: п'ятиденна дієта для зменшення біологічного віку, покращення метаболізму та імунітету

Популярна FMD-дієта, яку обожнюють біохакери

Існує кілька різних підходів до схуднення та омолодження організму, зокрема п`ятиденна дієта, що імітує голодування. Також вона відома як FMD (F — fast, M — mimicking, D — diet), або «мімікрія під голод».

«Це низькокалорійна дієта, розроблена для імітації голодування без голодування», — пояснює старша клінічна дієтологиня Медичного центру Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та доцент Школи громадського здоров`я Філдінґа Дана Елліс Ханнес.

Что такое FMD или диета, имитирующая голодание

Мімікрія під голод ефективно «обманює» ваш організм, змушуючи його думати, що ви постите, хоча насправді ви все ще вживаєте їжу. Дієта триває п`ять днів — саме цей часовий проміжок асоціюється з перевагами посту.

Як працює дієта, що імітує голодування

Мімікрія під голод — це дієта зі зниженою калорійністю та особливим розподілом макро- та мікроелементів. Підхід до неї такий:

День 1

Ви споживаєте 1100 калорій. З цих калорій 11% має припадати на білки, 46% — на жири та 43% — на вуглеводи.

Дні 2–5

Ви будете споживати лише 725 калорій на день з розбивкою на макроелементи: 9% білків, 44% жирів і 47% вуглеводів.

Протягом кожного з п`яти днів ви повинні споживати щонайменше 2 літри води. Дієтологиня Медичного центру Векснера при Університеті штату Огайо Крістін Діллі радить повторювати практику мімікрії під голод раз на місяць протягом щонайменше трьох місяців, щоб досягти оптимальних результатів.

Диета, имитирующая голодание, или мимикрия под голод

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications 20 лютого 2024 року, підтверджує позитивний вплив мімікрії під голод.

Ця 5-денна FMD-дієта з високим вмістом ненасичених жирів і низьким загальним вмістом калорій, білків і вуглеводів розроблена для імітації ефекту голодування на одній лише воді, водночас вона забезпечує організм необхідними поживними речовинами та значно полегшує процес схуднення.

«Це дослідження вперше демонструє докази зменшення біологічного віку, отримані у двох різних клінічних випробуваннях, що супроводжуються доказами омолодження метаболічних та імунних функцій. Це перше дослідження, яке показало, що втручання на основі харчових продуктів, яке не вимагає хронічних дієтичних або інших змін способу життя, може зробити людей біологічно молодшими», — розповідає професор та головний автор дослідження Валтер Лонго.

Попередні дослідження, проведені під керівництвом Лонго, показали, що короткі періодичні цикли FMD-дієти пов`язані з низкою корисних ефектів: зниження факторів ризику розвитку раку, діабету, серцевих захворювань та інших вікових захворювань.

Мимикрия под голод меню на 5 дней

У чому користь та кому протипоказана популярна сьогодні дієта FMD, знає зіркова українська дієтологиня Наталія Самойленко:

Мета дієти — запустити механізми аутофагії (аутос — себе, фагія — поїдання). Знешкодження «зламаних» клітин, які несуть шкоду вашому організму.

Позитивні ефекти від дієти «мімікрія під голод»:

  1. Подовження тривалості життя;
  2. Зниження серцево-судинних ризиків (холестерину, маси тіла, артеріального тиску);
  3. Запобігання передчасному старінню;
  4. Зниження ризику розвитку нейродегенеративних захворювань, наприклад хвороби Альцгеймера;
  5. Зниження системного запалення (ІФР-1).

Цю дієту найчастіше використовують для людей з надлишковою вагою, високими ризиками цукрового діабету, онкопатологій.

Для здорових пацієнтів теж буде корисно «поголодувати», але вже рідше. Оптимально — 1 раз на 6 місяців протягом 5 днів. Якщо у вас з’явилося бажання спробувати дієту FMD, будьте обережні, адже вона підходить не всім (особливо коли людина знаходиться «не в ресурсі» або має особливі потреби).

Протипоказання для FMD-дієти:

  1. Вагітність;
  2. ЦД 1-го типу (інсулінозалежні);
  3. Хронічні некомпенсовані захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, нервової системи та щитоподібної залози, серця;
  4. Посттравматичні, післяопераційні стани;
  5. Розлади харчової поведінки;
  6. Діти, а також люди похилого віку;
  7. Особи, що мають виражений дефіцит маси тіла.

Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали