Чому приймати Омега-3 потрібно кожній дівчині

Незамінний елемент для жіночого здоров`я

Провідні дієтологи сходяться на думці, що поліненасичені жирні кислоти Омега-3 набагато корисніші для жіночого здоров`я, ніж для чоловічого.

«Омега-3 жирні кислоти — це:

• EPA (ейкозапентаєнова кислота, ЕПК) та

• DHA (докозагексаєнова кислота, ДГК),

які містяться в рибі, крилі, кальмарах, зелених мідіях та водоростях, а також

• ALA - альфа-ліноленова кислота,

яка міститься в рослинних джерелах (насіння льону, лляна олія, олія волоського горіха, насіння чіа і т. ін.)

Ці жири — ненасичені «хороші», вони, на відміну від насичених, не провокують захворювання серцево-судинної системи», — розповідає дієтологиня-нутриціологиня, експертка зі здорового харчування Лора Філіппова.

Чим користь Омега-3 для жіночого здоров`я?

Вони незамінні у раціоні вагітних: знижують ймовірність передчасних пологів, ризик післяпологової депресії, впливають на розвиток мозкової діяльності дитини.

Крім того, ця речовина цілюще впливає на стан шкіри (відповідає за пружність і тонус) і, як потужний антиоксидант, протидіє ранньому старінню. А ще (це важливо у похмурі зимові дні) Омега-3 сприяє виробленню гормону щастя серотоніну та зміцнює імунітет.

Омега-3 незамінна для прекрасної роботи мозку та пам`яті, балансу гормонів, здорового сну та метаболізму. Крім того, без неї не обійтися всім дівчатам, які відрощують волосся.

Де її шукати?

Найкращим джерелом Омега-3 служить морська риба. Особливо дика: анчоуси, скумбрія, сардини, оселедець, лосось, палтус, прісноводна форель. Наприклад, оселедець містить 1 грам на кожні 50-100 грамів продукту, сардини — 1 грам на 50-90 грамів продукту.

Якщо ви не відмовилися від вживання риби, запам`ятайте: Омега-3 міститься в насінні льону, чіа, конопель, пророщених зерен пшениці, волоських горіхах, морських водоросях та спіруліні.

Якщо у вашому раціоні недостатньо цих продуктів, вживайте Омегу-3 у вигляді харчової добавки. Відмінну Омегу з тунця та тріски випускає український бренд Perla Helsa.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали