Провідні дієтологи сходяться на думці, що поліненасичені жирні кислоти Омега-3 набагато корисніші для жіночого здоров`я, ніж для чоловічого.
«Омега-3 жирні кислоти — це:
• EPA (ейкозапентаєнова кислота, ЕПК) та
• DHA (докозагексаєнова кислота, ДГК),
які містяться в рибі, крилі, кальмарах, зелених мідіях та водоростях, а також
• ALA - альфа-ліноленова кислота,
яка міститься в рослинних джерелах (насіння льону, лляна олія, олія волоського горіха, насіння чіа і т. ін.)
Ці жири — ненасичені «хороші», вони, на відміну від насичених, не провокують захворювання серцево-судинної системи», — розповідає дієтологиня-нутриціологиня, експертка зі здорового харчування Лора Філіппова.
Чим користь Омега-3 для жіночого здоров`я?
Вони незамінні у раціоні вагітних: знижують ймовірність передчасних пологів, ризик післяпологової депресії, впливають на розвиток мозкової діяльності дитини.
Крім того, ця речовина цілюще впливає на стан шкіри (відповідає за пружність і тонус) і, як потужний антиоксидант, протидіє ранньому старінню. А ще (це важливо у похмурі зимові дні) Омега-3 сприяє виробленню гормону щастя серотоніну та зміцнює імунітет.
Омега-3 незамінна для прекрасної роботи мозку та пам`яті, балансу гормонів, здорового сну та метаболізму. Крім того, без неї не обійтися всім дівчатам, які відрощують волосся.
Де її шукати?
Найкращим джерелом Омега-3 служить морська риба. Особливо дика: анчоуси, скумбрія, сардини, оселедець, лосось, палтус, прісноводна форель. Наприклад, оселедець містить 1 грам на кожні 50-100 грамів продукту, сардини — 1 грам на 50-90 грамів продукту.
Якщо ви не відмовилися від вживання риби, запам`ятайте: Омега-3 міститься в насінні льону, чіа, конопель, пророщених зерен пшениці, волоських горіхах, морських водоросях та спіруліні.
Якщо у вашому раціоні недостатньо цих продуктів, вживайте Омегу-3 у вигляді харчової добавки. Відмінну Омегу з тунця та тріски випускає український бренд Perla Helsa.