Чи варто вживати харчовий колаген?

Розвінчуємо міфи

Колаген — це нерозчинний структурний білок, який природно синтезується в організмі та складається переважно з трьох амінокислот: проліну, гліцину та гідроксипроліну. З віком кількість колагену в організмі поступово зменшується. Це погана новина. Але відома українська дієтологиня Наталя Самойленко запевняє, що є і гарна: можна активізувати синтез власного колагену. Для цього достатньо вживати продукти з високим вмістом білка, тому що в них містяться амінокислоти, які відповідають за вироблення колагену.

Регулярно їжте яйця, нежирні молочні продукти, бобові, курку та індичку, рибу, морепродукти, яловичину. Яловичий бульйон, бульйон з індички чи курки, заливна риба — страви, для приготування яких використовується саме сполучна тканина тварин й метод довготривалої термічної обробки, тому вони стануть найкращим варіантом, якщо ви у пошуках колагену з природних джерел.

Колаген у банці — спосіб поповнити дефіцит амінокислот, однак ефективною ця добавка буде лише у комбінації зі збалансованим раціоном.

Як вживати колаген?

Зранку розчиненим у воді (якщо порошок), краще разом з їжею.

Дозування від 3 до 10 г — залежно від мети.

Курс від 8 тижнів і більше.

Протипоказання: алергія або індивідуальна непереносність, вагітність та лактація, онкологія, ниркова недостатність та сечокам’яна хвороба, хвороби печінки та підвищене згортання крові.

Дієтична добавка з колагеном має:

Бути в зручній для вас формі: рідка, капсули чи порошок — не має значення.

Містити високий вміст колагену (не менше 3 г/добу).

Не включати зайвих домішок. У колагену має бути простий і зрозумілий склад (можливі комбінації з вітаміном С, хондропротекторами чи гіалуроновою кислотою).

Складатися з «високодоступного» колагену, тобто такої форми, яка піддалася процесам, що сприяють кращому засвоєнню (наприклад, гідролізат відрізняється засвоєнням на 95%).


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали