Чи можливо запобігти збільшенню ваги під час прийому антидепресантів?

Питання, яке турбує багатьох українців

Не всі знають, що приймання антидепресантів може супроводжуватися збільшенням маси тіла. Це стає проблемою для багатьох українців, які змушені вдатися до цієї терапії для збереження ментального здоров`я. Про те, чому під час приймання антидепресантів може статися стрибок стрілки ваг управо і чи можна якось виправити цю ситуацію, розповідає відома зіркова українська дієтологиня Наталя Самойленко:

Адаптивна здатність мозку українців до сучасних умов життя вражає. Ми живемо з відчуттям постійної загрози власній безпеці або ж у переживаннях за близьких, у невпинному потоці інформації та новинах, а також зазнаємо втрат.

Багато з українців стикнулись із необхідністю приймання антидепресантів, тому що, як і будь-яке серйозне захворювання, психічний розлад має лікуватись відповідно. А збільшення ваги є можливим побічним ефектом майже всіх антидепресантів. Однак кожна людина реагує на антидепресанти по-різному: деякі набирають вагу, приймаючи певний антидепресант, а інші — ні.

Тривале приймання (довше року) може спричинити зниження регуляції серотонінових рецепторів, що згодом спричинить потяг до багатих вуглеводами продуктів, таких як хліб, макарони та солодощі, що зрештою може призвести до збільшення ваги.

Хоча деякі люди набирають вагу після початку приймання антидепресантів, вони не завжди є прямою причиною. Збільшенню ваги під час терапії антидепресантами можуть сприяти багато інших факторів.

Як запобігти збільшенню ваги під час приймання антидепресантів?

Оптимізувати спосіб життя та щоденні звички:

Дотримання збалансованого раціону з цілісними продуктами й обмеження обробленої їжі та цукру;

Фізична активність;

Мінімізація стресу;

Забезпечення спокійного сну.

Когнітивно-поведінкові стратегії під керівництвом психотерапевта можуть бути корисними для уникнення будь-якої підвищеної тяги до солодкого та вуглеводів.

Якщо ви неконтрольовано набираєте вагу після початку приймання антидепресанту, обговоріть це зі своїм лікарем. Ви також можете запитати свого лікаря про доцільність коригування дози або заміну ліків, але знову ж таки обов’язково обговоріть плюси та мінуси, перш ніж приймати таке рішення.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали