9 міфів про схуднення, в які ми вірили

І що потрібно робити насправді для зниження ваги

Перед Новим роком швидко схуднути мріє більшість дівчат. Однак, поспіхом складно проаналізувати та відокремити дійсно корисні поради для зниження ваги від марних або навіть шкідливих. Щоб схуднення було швидким та ефективним, рекомендуємо розібратися з міфами та правдою у цій справі.

1. Міф: строга дієта допоможе скинути вагу

Факт: більшість із нас не збираються дотримуватися суворого обмеження у їжі довгостроково. Тому такий підхід може спричинити невдачу. Коли після тижня-двох обмежень кілька кілограмів йде, ви знову повертаєтеся до чипсів у кінотеатрі та шоколадці після чергового стресу. Набагато краще вносити невеликі, але важливі зміни до свого раціону, ніж піддавати організм «триденному голодуванню» або «22 дням на веганській дієті».

2. Міф: ви повинні припинити вживати продукт «Х», щоб схуднути

Факт: глютен, цукор, молочні продукти, вуглеводи, м`ясо — саме ці продукти найчастіше потрапляють до списку того, що потрібно обмежити у своєму раціоні. Якщо ви перестанете їсти якісь групи продуктів, вага зменшиться. Але причиною цього стане обмеження в харчуванні, а не шкода перерахованих вище елементів. Більшість безглютенової або безлактозної їжі містить додаткові калорії внаслідок замінників, від яких вага збільшується. Злакові або молочні продукти можуть бути набагато кориснішими та менш калорійними. Тому якщо у вас немає харчових обмежень у зв`язку зі здоров`ям, сміливо пропускайте цю пораду.

3. Міф: товари з магазину здорової їжі краще за інших

Факт: де б ви не купували продукти, читайте те, що написано на етикетці. «Органічний» не означає менш калорійний, ніж аналогічний продукт, без такої позначки. І не факт, що їх склади відрізнятимуться. Немає суворого правила чи чіткого визначення натуральних продуктів. Наприклад, деякі йогурти з написом «органічний» містять 40 г цукру в одній порції. Вибирайте просту, цілісну їжу, щоб залишатися здоровим.

4. Міф: правильний жир допоможе скинути вагу

Факт: знежирена дієта може збільшити вагу. Переходячи на таку дієту, ви не відчуватимете насичення, тому негайно будуть зриви. Кокосова та оливкова олія, горіхи та авокадо корисні у певній кількості. Вони містять насичені види жирів, але у вживанні також треба знати міру. У білках і вуглеводах міститься чотири калорії, а в жирах — дев`ять, тому він може швидко накопичуватися. Обов`язково контролюйте споживання продуктів, які вважають здоровими.

5. Міф: всім потрібен cheat day

Факт: і так, і ні. Ця стратегія ефективна не всім людям. Щотижневий cheating може зірвати всю дієту та вправи, які ви робили протягом тижня. День, коли ви безконтрольно поглинаєте все, заїдаючи шоколадкою гамбургер, може стати причиною набору ваги. Також наступного дня ви можете почуватися занадто товстою, щоб піти до спортзалу. Чим замінити cheat day? Насолоджуйтесь улюбленим десертом або блюдом до останнього шматочка, коли дуже захочеться. Не вибирайте для цього один день у тижні, в який їстиме без зупинки, але й міру теж знайте.

6. Міф: вам не потрібно займатися спортом, якщо ви дотримуєтеся суворої дієти

Факт: коли йдеться про схуднення, переваги в їжі важливіші, ніж тренування. Але це не означає, що вправи потрібно виключити із життя. Спорт допомагає боротися з такими хронічними захворюваннями, як діабет та хвороби серця. Навіть якщо ви досягли ідеальної ваги та правильно харчуєтеся, потрібні регулярні фізичні навантаження. Крім того, за дослідженням, ті, хто займається спортом від 30 хвилин на день, успішніше втрачають і утримують вагу, ніж ті, хто не займається спортом.

7. Міф: певні продукти можуть прискорити метаболізм

Факт: деякі дослідження показали, що певні спеції та цитрусові прискорюють метаболізм. Як і деякі напої, наприклад, зелений чай. Але якщо ви ненавидите гостру їжу або вважаєте за краще пити каву, не варто пересилювати себе. Немає доказів того, що метаболізм пришвидшується настільки, що це може спричинити суттєве схуднення. Краще сходіть на тренування.

8. Міф: 30 хвилин кардіо і ви можете відпочивати весь день

Факт: фізична активність протягом дня — чудовий спосіб уникнути тимчасових результатів від дієт. Хоча тренування і прискорюють метаболізм, не проводьте залишок дня, сидячи за столом або лежачи на дивані. Дослідження показують, що успішно втрачають та підтримують вагу ті, хто більше рухається протягом дня. Знайдіть способи залишатися активною, особливо якщо працюєте в офісі. Підніміться сходами, встаньте, коли розмовляєте телефоном, пройдіться пішки.

9. Міф: існує їжа, яка зробить живіт плоским

Факт: на жаль, ми не можемо навчити певні області тіла реагувати певним чином на те, що їмо. Коли дієтологи говорять про «їжу для плоского живота», вони мають на увазі ті продукти, які можуть скоротити неприємні відчуття від здуття живота, а не спалюють жир в пресі. Однак, є їжа, яка допоможе зберегти стрункість талії. Намагайтеся регулярно їсти нежирні (або знежирені) молочні продукти, перекушувати горіхами з високим вмістом клітковини (обмежтеся жменькою) і замінюйте солодку та оброблену їжу цільно зерновими продуктами, свіжими фруктами та овочами, рослинним білком та морепродуктами.


Реклама

Популярні матеріали

Одна сумка, яку полюбили всі модниці цієї осені


Благодійні ініціативи до місяця обізнаності про рак молочної...


Що, як і коли їсти для схуднення без дієти?


Читайте також
Популярні матеріали