7 шляхів до повного перезарядження: як відновити сили та енергію

Крім якісного сну, варто приділяти час іншим видам відпочинку

Апатія, дефіцит енергії та цілковите небажання будь-що робити — проблеми, з якими однаковою мірою стикаються і ті, хто живе в режимі вічних дедлайнів, і ті, хто веде досить розмірене життя з режимом і відходом до сну не пізніше 23.00. Науковці кажуть, що глибокий, якісний сон — один із ключових елементів біохакінгу, однак якщо ви не приділяєте увагу іншим аспектам відпочинку, то повноцінного відновлення вам навряд чи вдасться досягти. 

Експерти Інституту когнітивного моделювання розповіли про те, що ще важливо для повного релаксу, а також для ментального та фізичного відновлення організму.

Крім якісного сну, зверніть увагу на такі види відпочинку:

Фізичний

Займайтеся фізичною активністю, яка приносить вам задоволення. Це може бути йога, прогулянка лісом чи плавання в басейні.

Ментальний

Дайте мозку відпочити від постійного потоку інформації. Читайте улюблені книги, гуляйте на природі, споглядайте краєвиди в тиші або просто нічого не робіть. 

Творчий

Розкрийте свій творчий потенціал. Малюйте, вишивайте, займайтеся музикою або спробуйте щось зовсім нове, наприклад писати вірші.

Духовний

Знайдіть внутрішню гармонію. Медитуйте, моліться або просто насолоджуйтеся красою навколишнього світу, наприклад, споглядаючи схід чи захід сонця.

Сенсорний

Дайте відпочити своїм органам чуття. Прогулянки на природі, тиша, відмова від ґаджетів, ходіння босоніж по піску чи траві або тиха вечеря при свічках — усе це сприяє розслабленню.

Соціальний

Проводьте час із близькими людьми. Спілкування з друзями та родиною допомагає відновити емоційні сили. Тому пікнік з колегами на природі, сімейна вечеря за спільним столом або похід у кіно з коханою людиною може бути чудовим планом на вихідні.

Емоційний

Дозвольте собі відчувати. Ведіть щоденник, поговоріть із психологом або просто побудьте наодинці зі своїми думками.

Спробуйте скласти собі індивідуальний план відпочинку. Виберіть один-два пункти з кожного типу відпочинку, які вам найбільше подобаються, і включіть їх у свій розпорядок дня чи тижня. Експериментуйте, додавайте нові активності та знаходьте те, що найкраще підходить саме вам. 

Пам`ятайте: відпочинок — це не марна трата часу. Ваше здоров`я та щастя варті того, щоб приділяти час відновленню сил.


Реклама

Популярні матеріали

Misha Skova: striking a pose and closing deals — the dual success of a...


Що варто знати про Guculiya — проєкт, що відновлює давні традиції...


Манікюр, який візуально омолоджує руки


Читайте також
Популярні матеріали